Aktualności

Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w związku z medialnymi atakami na św. Jana Pawła II

STANOWISKO
RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
WOBEC DZIAŁAŃ JANA PAWŁA II
ODNOSZĄCYCH SIĘ DO PRZESTĘPSTW SEKSUALNYCH WOBEC MAŁOLETNICH

W przestrzeni publicznej coraz częściej słyszymy pytania o postawę Jana Pawła II wobec dramatu wykorzystywania seksualnego osób małoletnich i bezbronnych przez duchownych, a także o sposób reagowania na tego rodzaju przestępstwa podczas jego pontyfikatu. Coraz głośniej stawiana jest teza, że Papież nie podchodził właściwie do tego rodzaju czynów i niewiele robił, aby ten problem rozwiązać, a nawet go ukrywał. Wydaje się, że panuje swego rodzaju moda na formułowanie tego typu opinii. Wpisuje się to w próby podważenia autorytetu Jana Pawła II, a nawet zakwestionowania jego świętości, potwierdzonej w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym. W  konsekwencji stanowi to usiłowanie pomniejszenia znaczenia tego wyjątkowego pontyfikatu dla Kościoła, świata, kultury i człowieka.

Czytaj dalej

Zmiany w porządku nabożeństw

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią od pierwszych dni września pozostanie w naszej parafii dwóch księży. Chcemy nadal zapewnić stały dostęp do konfesjonału i odprawić w zaplanowanym terminie te intencje mszalne, które są już zamówione. Właśnie dlatego od pierwszej niedzieli września zostaną wprowadzone niewielkie zmiany w porządku nabożeństw. Pierwsza Msza św. niedzielna będzie się rozpoczynać o godz. 700. Chodzi o to aby drugi ksiądz przed wyjazdem do Rudawki mógł służyć w konfesjonale i pomóc przy udzielaniu … Czytaj dalej

Słowo Metropolity Przemyskiego przed pielgrzymkami do Częstochowy i Jodłówki

Z Maryją nieśmy pokój Jest zakątek na tej ziemi, Gdzie powracać każdy chce, Gdzie króluje Jej Oblicze, Na Nim cięte rysy dwie. Wzrok ma smutny, zatroskany, Jakby chciała prosić cię, Byś w matczyną Jej opiekę oddał się. Drodzy Diecezjanie! W kończącym się trzyletnim cyklu duszpasterskim, poświęconym Eucharystii, naszym diecezjalnym refleksjom patronowali św. Józef Sebastian Pelczar, bł. ks. Jan Wojciech Balicki i bł. ks. Bronisław Markiewicz. Każdy z nich charakteryzował się … Czytaj dalej

Życzenia Wielkanocne 2022 r.

,,Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.”                         Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy złożyć serdeczne i szczere życzenia Wszystkim naszym Parafianom oraz przybyłem do nas Gościom.          Życzymy aby Zmartwychwstały Chrystus rozpalił w Waszych sercach wiarę w zwycięstwo dobra nad złem i życia nad śmiercią.          Niech Ten … Czytaj dalej

Sukces naszych Ministrantów!

W sobotę 2 kwietnia w Górkach reprezentacja Ministrantów z naszej Parafii zwyciężyła w XII Halowym Turnieju Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Przemyskiej w kategorii „Ministrant młodszy”. Tym samym będą oni reprezentować Archidiecezję Przemyską na turnieju ogólnopolskim w Kołobrzegu, w dniach 27-28 czerwca 2022 r. Gratulujemy naszym Ministrantom! [rl_gallery id=”3357″]

Instrukcja przygotowania „Paczki dla Ukrainy”

Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji „Paczka dla Ukrainy”, którą prowadzi Caritas Polska i pomóż dostarczyć potrzebującym w Ukrainie żywność i inne niezbędne produkty! Gotowe paczki, o wadze do 18 kg oraz o maksymalnych wymiarach 41 x 38 x 64 cm, można przekazywać do placówek Caritas i parafii.

Czytaj dalej

Adoracja Najświętszego Sakramentu

PROPOZYCJA ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU 1 kwietnia 2022 r.       GODZ. GRUPA 8.00 – 9.00 Mieszkańcy Birczy   9.00 – 10.00 Mieszkańcy Starej Birczy   10.00 – 11.00 Mieszkańcy Korzeńca   11.00 – 12.00 Mieszkańcy Woli Korzenieckiej   12.00 – 13.00 Mieszkańcy Rudawki i Kotowa   13.00 – 14.00 Mieszkańcy Łodzinki i Boguszówki   14.00 – 15.00 Mieszkańcy … Czytaj dalej

Komunikat Biskupów diecezji Polski południowo-wschodniej

KOMUNIKAT Wiadomość o inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę napełnia nas wszystkich niepokojem wobec ludzkich cierpień i zagrożeń płynących z przekroczenia tym faktem podstawowych zasad moralnych i międzynarodowych umów. Apelujemy o wysiłek wszystkich ludzi dobrej woli i pomoc w budzeniu sumień tych, którzy decydują o przywróceniu pokoju na drodze ku pojednaniu zwaśnionych. Wyrażamy współczucie rodzinom zabitych, cierpiących i zagrożonych, łącząc się w modlitwie ze współbraćmi w wierze chrześcijańskiej i wszystkimi ludźmi dobrej … Czytaj dalej

Pierwszy Orszak Trzech Króli w Parafii Bircza.

Pierwszy w Birczy Orszak Trzech Króli za nami Piękne wydarzenie, w które tak licznie włączyli się Parafianie i przybyli Goście. W myśl tegorocznego hasła OTK: „Dzień dziś wesoły”, możemy stwierdzić, że właśnie taki był dzisiejszy orszak. Zapoczątkowaliśmy piękną tradycję w naszej Parafii i oby trwała jak najdłużej… Serdeczne podziękowania dla WSZYSTKICH a w szczególności dla Pani Dyrektor i Pracowników GOKu https://www.facebook.com/Gminny-O%C5%9Brodek-Kultury-Sportu-i-Turystyki-w-Birczy-777021645752671/, Dyrekcji, Wychowawcom, Nauczycielom i Uczniom ze Szkoły Podstawowej, wszystkim muzykującym … Czytaj dalej

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb