Ogłoszenia parafialne

with Brak komentarzy

Poniedziałek Wielkanocny – 1 kwietnia 2024 roku

1. Przeżywamy dziś Poniedziałek Wielkanocny. Nie będzie Mszy św. o godzinie 1600.

2. Przeżywamy obecnie oktawę Wielkanocy, czyli tak zwany „Biały Tydzień”, który jest przedłużeniem pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa. W liturgii Kościoła traktujemy te dni jako jedno święto, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Msze św. w tygodniu o godz. 700 i 1800. Od piątku wracamy do adoracji Najświętszego Sakramentu godzinę przed Mszą Świętą wieczorną. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godziny 1700. Spowiedź i Komunia Święta chorych w domach od godziny 830. W sobotę od godziny 1700 Wystawienie Najświętszego sakramentu i kolejne nabożeństwo w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej.

4. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Będzie to niedziela adoracyjna, podczas, której odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Rozpoczniemy wtedy kolejny Tydzień Miłosierdzia. Składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Po Mszach świętych zostanie zorganizowana zbiórka do puszek na Caritas naszej Archidiecezji. Po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii wraz z rodzicami.

6. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy Pani Barbarze Zbiegień za przygotowanie Ciemnicy,  Bożego Grobu i świąteczny wystrój kościoła, Ofiarodawcom na kwiaty, Służbie Liturgicznej, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, Panu Mieczysławowi Baryła, Panom ze straży Bożego Grobu, Parafianom z kolejki sprzątania oraz wszystkim, którzy mieli jakikolwiek udział w podniosłym przeżyciu tych świątecznych dni. Bóg zapłać! Jako podziękowanie pragniemy odprawić w waszej intencji Mszę Świętą w środę o godzinie 1800.

7. Na najbliższą sobotę o posprzątanie świątyni prosimy następujące osoby: Danutę Fornal, Anitę Żydownik, Małgorzatę Pawłowską i Barbarę Kruk .   

8. W dniu dzisiejszym kończy w naszej parafii praktykę duszpasterską ksiądz diakon Łukasz. Dziękujemy Mu za zaangażowanie i posługę w naszej parafii. Bóg zapłać. W ostatnim etapie przygotowania do kapłaństwa polecamy Księdza Diakona modlitwie Parafian.