Ogłoszenia parafialne – Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej – 24 Marca 2024 roku

with Brak komentarzy

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Palmową, czyli Niedzielę Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień.

2. W poniedziałek dzień spowiedzi parafialnej. Przed południem od 930 do 1030 i od 1100 do 1200 oraz po południu od 1430 do 1530 i od 1600 do 1700. W Rudawce spowiedź od godz. 1600. Prosimy o skorzystanie ze spowiedzi w poniedziałek i nie odkładanie jej na pozostałe dni Wielkiego Tygodnia.

3. Msze św. w poniedziałek o godz. 700 i 1700, we wtorek o godz. 700i 1900, w środę o godz. 700 i 1700.

4. W Wielki Wtorek o godz. 1300 Droga Krzyżowa na trasie Bircza – Łomna. Rozpoczęcie na Kamiennej Górce. Po zakończeniu będzie możliwość powrotu busem. Natomiast w Wielką Środę o godz. 1700 Msza św., a po jej zakończeniu zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii, podobnie jak w ubiegłych latach. W przypadku trudnych warunków atmosferycznych Drogę Krzyżową odprawimy w kościele.

5. Od czwartku nie sprawuje się w kościołach nabożeństw przedpołudniowych.

6. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Starajmy się licznie gromadzić w te dni w naszym kościele, aby wspólnie przeżywać bogatą w treść i piękną  liturgię. Zachęcamy także panów do trzymania straży przy Bożym Grobie. Porządek nabożeństw na Święte Triduum Paschalne – w gablocie i na stronie internetowej Parafii.

7. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Propozycja adoracji Najświętszego Sakramentu na Wielki Piątek i Wielką Sobotę znajduje się w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

8. Ofiary złożone przy adoracji Krzyża Świętego są przeznaczone na konserwację zabytków Ziemi Świętej.

9. W Wielką Niedzielę i w Poniedziałek Wielkanocny nie będzie w naszym kościele Mszy św. popołudniowej. Przypominamy ,że w nocy z Wielkiej Soboty na Wielką Niedzielę będzie zmiana czasu na letni. Śpimy o godzinę krócej. 

10. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu.
Dziękujemy także parafianom z ul. ks. Okońskiego, którzy przygotowali piękną palmę do naszego kościoła. Bóg zapłać! Na najbliższą sobotę po zakończeniu Liturgii Wigilii Paschalnej prosimy następujące osoby: Kazimierę Kaczmarz, Teresę Piwowarczyk, Teresę Błażkowską i Barbarę Chrobak.

11. We wtorek 26 marca w budynku GOKu o godzinie 1500 odbędzie się spotkanie informacyjne Fundacji Czyste Powietrze Plus.