Ogłoszenia parafialne – 11 lutego 2024 roku

with Brak komentarzy

  1. Przeżywamy VI niedzielę zwykłą w ciągu roku. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do trzeźwości, dobrowolnej abstynencji oraz do modlitwy w tej intencji.
  2. Msze św. w dni powszednie o godz. 700 i 1700.
  3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Przypominamy, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 800, 1100 i 1700, w Rudawce o godz. 1600. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w środę popielcową w kościołach naszej Ojczyzny zostanie zorganizowana zbiórka z przeznaczeniem na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Apel Księdza Arcybiskupa znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.    
  4. W piątki Wielkiego Postu będzie odprawiana Droga Krzyżowa o godz. 700 i 1700, a po jej zakończeniu Msza św. Natomiast w niedzielę o godz. 1600 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po ich zakończeniu będzie Msza św. Za odprawienie Drogi Krzyżowej Gorzkich Żali zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu rodzicom młodzieży bierzmowanej. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Bogusława Gerula, Teresa Przeszło, Łucja Kruk i Krystyna Czebieniak. Dziękujemy także wszystkim, którzy mają jakikolwiek udział w godnym przeżyciu Misji Świętych i uroczystości przyjęcia Obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziękujemy Służbie Liturgicznej, Panu Organiście, Kościelnemu, osobom zaangażowanych w liturgię, strażakom, Paniom, które pracowały na plebani, Pani Barbarze Zbiegień za piękne przygotowanie Świątyni oraz wszystkim, którzy uczestniczyli w tych uroczystościach. Bóg zapłać.
  6. Z dniem 13 lutego w naszej parafii rozpocznie praktykę duszpasterską ksiądz diakon Łukasz Zięba. Prosimy o serdeczne przyjęcie księdza diakona, który pozostanie z nami do Wielkanocy.
  7. W przyszłą niedzielę w hali sportowo-widowiskowej w Birczy odbędzie się Turniej charytatywny na rzecz osób niepełnosprawnych organizowany przez Stowarzyszenie „Sportowy Duch”. Zbiórka do puszek na ten cel zostanie również przeprowadzona przy kościołach na terenie naszej gminy.