Ogłoszenia parafialne – 28 stycznia 2024 roku

with Brak komentarzy

  1. Przeżywamy dziś czwartą niedzielę zwykłą w ciągu roku. Po Mszy św. o godz.1600 koncert Chóru Alba Cantans z Rzeszowa.
  2. Msze św. w dni powszednie o godz. 700 i 1700. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
  3. W najbliższy piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Święto Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Taca mszalna przeznaczona będzie na klasztory klauzurowe.  Msze św. z poświęceniem gromnic o godz. 700, 1100 i 1700 a w Rudawce o godz. 1530. Na Święto Ofiarowania Pańskiego, Metropolita Przemyski Ksiądz Arcybiskup Adam Szal, udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, zamieniając post na jałmużnę. Każdego, kto skorzysta z dyspensy w dniu 2 lutego zachęca się do złożenia ofiary (jałmużny) na zakony kontemplacyjne lub na misje święte.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Spowiedź i Komunia św. chorych w domach od godziny 830.
  5. W sobotę od godz. 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i kolejne nabożeństwo w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej.
  6. W sobotę Mszą Świętą niedzielną o godz. 1700 rozpoczniemy Misje Parafialne, które poprowadzą ks. Andrzej Pokrywa i ks. Adam Hus. Plan umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. Z tyłu za ławkami przygotowane są broszurki z programem misyjnym, które można wziąć do domu. Ponawiamy prośbę o modlitwę za owocne przeżycie tego wydarzenia w naszej Parafii.
  7. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Bernadetę Nowak, Barbarę Wojdylak, Waldemara Szelewę i Łukasza Podgórskiego .