Ogłoszenia parafialne – 19 lutego 2023 roku

with Brak komentarzy

  1. Przeżywamy VII niedzielę zwykłą w ciągu roku. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do trzeźwości, dobrowolnej abstynencji oraz do modlitwy w tej intencji.
  2. Msze św. w dni powszednie o godz. 700, 1630 i 1700.
  3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Przypominamy, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 800, 1100 i 1700, w Rudawce o godz. 1600. Składka z tego dnia zostanie przeznaczona na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Sryii.
  4. W piątki Wielkiego Postu będzie odprawiana Droga Krzyżowa o godz. 700 i 1700, a po jej zakończeniu Msza św. Natomiast w niedzielę o godz. 1600 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po ich zakończeniu będzie Msza św. Za odprawienie Drogi Krzyżowej Gorzkich Żali zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Józefę Burdziak, Krystynę Krawczyk, Agnieszkę Kipisz i Małgorzatę Żydownik.
  6. Gminny Ośrodek Kultury w Birczy organizuje zbiórkę świeczek, parafiny i wosku, które zostaną przeznaczone do przygotowania świeczek okopowych dla żołnierzy walczących w Ukrainie. Zbiórka trwa do 3 marca.
  7. Z dniem 21 lutego w naszej parafii rozpocznie praktykę duszpasterską ksiądz diakon Norbert Faliszek. Prosimy o serdeczne przyjęcie księdza diakona, który pozostanie z nami do Wielkanocy.
  8. Z radością informujemy, że Ojciec Święty Franciszek postanowił, że obrzęd beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich 7 Dzieci, będzie miał miejsce 10 września 2023r. w Markowej. Przedstawicielem Ojca Świętego będzie kard. Marcello Semeraro, Prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.
  9. W przyszłą niedzielę w hali sportowo-widowiskowej w Birczy odbędzie się Turniej charytatywny na rzecz osób niepełnosprawnych organizowany przez Stowarzyszenie „Sportowy Duch”. Zbiórka do puszek na ten cel zostanie również przeprowadzona przy kościołach na terenie naszej gminy.