Ogłoszenia duszpasterskie – 2 stycznia 2022 r.

with Brak komentarzy
 1. Przeżywamy dziś II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Jest to niedziela adoracyjna. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 1. W tym tygodniu Msze św. o godz. 700 i 1700.
 1. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę. Msza św. w Rudawce o godz. 830. Błogosławieństwo kredy i kadzidła po każdej Mszy św. Składka z uroczystości przeznaczona będzie na misje.
 1. 6 stycznia 2022 r. po raz pierwszy w parafii Bircza organizujemy Orszak Trzech Króli. Hasło Orszaku w tym roku brzmi: „Dzień dziś wesoły”! Cieszymy się, że Bircza znalazła się na mapie orszaków Fundacji Orszaku Trzech Króli. Wyruszamy z Rudawki spod kościoła o godz. 1330 korowodem wspólnie przejdziemy do kościoła parafialnego w Birczy. Orszak zakończy się pokłonem Trzech Króli w kościele parafialnym oraz wspólnym kolędowaniem. Już dziś zapraszamy wszystkich o dołączenie do naszego Orszaku w każdym momencie trasy. Szczególnie gorąco zapraszamy grających na różnych instrumentach aby uświetniali muzykę i wspólny śpiew w czasie przemarszu.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od godz.1630. Spowiedź i Komunia św. chorych w domach od godz. 830.
 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Chrztu Pańskiego. W tym dniu kończy się okres Bożego Narodzenia, lecz zgodnie z tradycją kolędy będziemy śpiewać do 2 lutego. W Uroczystość Chrztu Pańskiego Msza św. w Rudawce o godz. 1400.
 1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Czesławę Pajączek, Ewę Hasan, Jolantę Kość i Teresę Cebeńko.
 1. Podobnie jak w ubiegłym roku spotkania kolędowe będą odbywać się w kościele. Parafian zapraszamy na wyznaczony dzień i godzinę w którym będzie odprawiona Msza św. w intencji zaproszonych parafian, wygłoszone będzie Słowo Boże i odmówimy błogosławieństwo kolędowe. Wiernych z podanych rejonów prosimy, aby przynieśli do świątyni wodę do poświęcenia. Po powrocie do domu poświęconą wodą pokropimy nasze domy. Modlitwa rodzinnego błogosławieństwa domów jest zamieszczona na stronie internetowej naszej parafii.Ponieważ uważamy, że w dni świąteczne łatwiej będzie mieszkańcom naszej parafii uczestniczyć w spotkaniach kolędowych, dlatego te spotkania będą miały miejsce w Uroczystość Objawienia Pańskiego i w Niedzielę Chrztu Pańskiego.

  Program kolędy wygląda następująco:

 • Uroczystość Objawienia Pańskiego:

– 7.30 – mieszkańcy Łazów, Łodzinki Górnej i Dolnej oraz Woli Korzenieckiej.

– 9.30 – mieszkańcy Korzeńca i Boguszówki.

– 11.00 – mieszkańcy Nowej Wsi oraz Starej Birczy prawa strona  od Leszczawy w stronę Przemyśla.

 • Niedziela Chrztu Pańskiego:

– 7.30 – mieszkańcy Starej Birczy lewa strona od Leszczawy w stronę Przemyśla oraz Bloki Nadleśnictwa.

– 9.30 – mieszkańcy Birczy lewa strona od drogi krajowej w stronę Przemyśla.

– 11.00 – mieszkańcy Birczy prawa strona od drogi krajowej w stronę Przemyśla.

– 14.00 – kolęda w Rudawce dla mieszkańców Rudawki i Kotowa.