Ogłoszenia parafialne – 5 grudnia 2021 roku

with Brak komentarzy

 

 

  1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu jest to niedziela adoracyjna po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiejsza niedziela jest także dniem solidarności z kościołami na wschodzie. Przy kościołach naszej Ojczyzny są zbierane ofiary z przeznaczeniem na ten cel.

 

  1. Msze św. w tym tygodniu o godz. 700 i Roraty o godz. 1700.

 

  1. W poniedziałek 6 grudnia spotkanie w naszym kościele ze św. Mikołajem. Zapraszamy na to spotkanie Ministrantów, Lektorów, Dziewczęcą Służbę Maryjną i młodzież z RAM-u.

 

  1. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o 800, 1100 i 1700. w Rudawce Msza św. o godz. 1600. Na Mszy św. o godz. 1700 dzieci pierwszokomunijne otrzymają poświęcone medaliki.

 

  1. W najbliższą sobotę o godz. 900 odbędzie się w naszym kościele spotkanie Dekanalnego Zespołu Synodalnego.

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Marię Ulanowską, Dorotę Solarz, Anitę Chrobak, Barbarę Maciołek.

 

  1. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne caritas. W 3 i 4 niedzielę adwentu po mszach św. młodzież z naszej parafii będzie rozprowadzać kredę, kadzidło i sianko na stół wigilijny. Ofiary będą dowolne i przeznaczone na fundusz młodzieżowy z naszej parafii. Prosimy o wsparcie inicjatywy.

 

  1. Ze względu na pandemię w tym roku nie będzie tradycyjnej spowiedzi Adwentowej w ramach dekanatu. Każda parafia organizuje spowiedź we własnym zakresie. W naszej parafii spowiadamy przed każdą Mszą św. Tych parafian którzy chcą przystąpić do spowiedzi przed Bożym Narodzeniem, prosimy, aby uczynili to wcześniej, aby w miarę możliwości uniknąć kolejek przed świętami.

 

  1. Spowiedź i Komunia święta chorych w domach będzie miała miejsce w sobotę 18 grudnia. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii do piątku 17-go grudnia.

 

 

  1. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 

Łukasz Marcin Gręda, zam. Gronowo Elbląskie, parafia św. Jana Chrzciciela

i  Barbara Dorota Nieckarz, zam. Gdynia, parafia Matki Bożej Bolesnej

Zapowiedź I