Ogłoszenia parafialne – 28 listopada 2021 r.

with Brak komentarzy

 1. Przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Niedzielą tą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem Posłani w pokoju Chrystusa.

 1. W adwencie codziennie Msza św. rano o godz. 700, oraz Roraty o godz. 1700, na które zapraszamy dzieci
  z lampionami.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 1600. Spowiedź i Komunia święta chorych w domach od godz. 830. W sobotę od godz. 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy fatimskie.

 1. Przyszła niedziela będzie niedzielą adoracyjną, po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Składka zostanie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Będzie to także dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie. Z tej racji przy Kościołach odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.

 1. Zgodnie z tradycją, także w tym roku przybędzie do nas św. Mikołaj. Spotkanie ze Świętym odbędzie się 6 grudnia o godz. 1730, biuro św. Mikołaja będzie czynne w niedzielę 5 grudnia po każdej mszy św.

 1. W grudniu poradnia przedmałżeńska będzie czynna wyjątkowo w 2. niedzielę miesiąca.

 1. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc ubogim dzieciom. Cena jednej świecy 7 zł.

 1. W poniedziałek 29 listopada od godz. 830 Pan Organista rozpocznie roznoszenie opłatków świątecznych. Pan Organista rozpocznie odwiedzanie rodzin od mieszkańców Łazów, a następnie Łodzinki Górnej (od strony Krępaka) oraz Boguszówki do Korzeńca. Niech życzliwe przyjęcie Pana Organisty do naszych domów będzie wyrazem wdzięczności za jego pracę w kościele.

 1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Annę Wilgucką, Agnieszkę Kaczmarz, Annę Wiśniowską i Małgorzatę Kurtiak.

 1. Wójt Gminy Bircza rozpoczął prace na parkingu. W związku z tym bardzo prosimy o zachowanie ostrożności
  i zasad bezpieczeństwa na placu budowy.

 1. Z inicjatywy Parafian jest prowadzona w naszej wspólnocie akcja charytatywna „Paczuszka dla maluszka”. Przy ołtarzu Matki Bożej jest ustawiona choinka, przy której można składać dary, które zostaną przekazane na Dom Matki i Dziecka w Przemyślu. W gablocie jest podana lista najpotrzebniejszych rzeczy. Akcja będzie prowadzona przez cały Adwent.