Ogłoszenia parafialne – 14 listopada 2021 roku

with Brak komentarzy

 

  1. Przeżywamy dzisiaj w Kościele powszechnym XXXIII niedzielę zwykłą. Jest to także  Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku przeżywamy go pod hasłem: Solidarni z Libanem. Pamiętajmy o modlitwie za chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

  1. Msze św. w tym tygodniu o godz. 700 i 1700. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wypominkowe. W Rudawce Msza św. we wtorek o godz.1600.

  1. W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie formacyjne dla Dziewczęcej Służby Maryjnej, natomiast w czwartek, również po Mszy św. wieczornej, dla Ministrantów.

  1. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.

  1. W sobotę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej oraz ich rodziców.

  1. Najbliższa niedziela to ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie tego aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  1. Abp Stanisław Gądecki przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zaapelował o modlitwę i ogólnopolską zbiórkę funduszy w niedzielę, 21 listopada 2021 roku, we wszystkich kościołach i kaplicach, na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej. W naszej parafii zbiórka ta odbędzie w przyszłą niedzielę się po każdej Mszy św.

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Krystynę Hess, Joannę Beńko, Agnieszkę Chirea, Grażynę Szacką.