Ogłoszenia parafialne – 20 grudnia 2020 roku

with Brak komentarzy

Ogłoszenia parafialne – 20 grudnia 2020 roku                                                                     

 

  1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Adwentu.

 

  1. Msze święte w dni powszednie o godz. 700 i 1700.
  2. W poniedziałek wtorek i środę od godz. 1600 – 1700 spowiedź adwentowa.
  3. W Rudawce spowiedź adwentowa we wtorek od godz. 1530-16

 

  1. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. w tym dniu tylko o godzinie 700. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy, która w chrześcijańskich domach powinna mieć charakter religijny i rodzinny. Przypominamy o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Pisma św. o Narodzeniu Jezusa i wspólnym śpiewie kolęd. Prosimy, aby w tym dniu nie podawać i nie spożywać napojów alkoholowych. Pasterka w kościele parafialnym o północy, a w Rudawce o godz. 2200. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

 

  1. Aby dać większą możliwość uczestnictwa i wyboru godziny – w pierwszy i drugi dzień świąt, będą odprawiane Msze święte o godz. 1600. Czyli porządek Mszy św. będzie taki jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że wierni którzy przystąpią do Komunii św. na Pasterce mogą przyjąć Ją również w Boże Narodzenie.

 

  1. W drugi dzień świąt z racji święta św. Szczepana, pierwszego męczennika, na sumie poświęcenie owsa. Taca przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 

  1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Rodziny. W tym dniu obchodzimy także święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na sumie błogosławieństwo wina przyniesionego przez wiernych.

 

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą środę prosimy następujące osoby: Stanisławę Paryż, Adama Lechowicza, Dorotę Paryż i Marię Paryż.

 

  1. Dziękujemy także, za ofiarowanie choinek do naszego kościoła. Bóg zapłać!