Ogłoszenia parafialne – 4 października 2020 roku

with Brak komentarzy

Ogłoszenia parafialne – 4 października 2020 roku

 

  1. Przeżywamy dziś w Kościele powszechnym XXVII niedzielę zwykłą. Jest to niedziela adoracyjna. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 

  1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1600 dzieci pierwszokomunijne otrzymają poświęcone Różańce.

 

  1. Msze św. w tym tygodniu o godz. 700 i 1700, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo różańcowe. W Rudawce Msza św. we wtorek o godz. 1600.

 

  1. Sakrament Bierzmowania obecnej klasy ósmej i pierwszej średniej jest zaplanowany na sobotę 5.12.

 

  1. Wójt Gminy Bircza informuje o zakończeniu realizacji inwestycji „Budowa kaplicy (domu pogrzebowego) na cmentarzu komunalnym w Birczy”. Wszelkie informacje dotyczące regulaminu korzystania z domu pogrzebowego oraz wysokości opłat można uzyskać w Urzędzie Gminy oraz na stronie internetowej Urzędu w zakładce DOM POGRZEBOWY. W związku tym, pragniemy poinformować parafian, że Msze św. pogrzebowe będzie można odprawiać w kaplicy.

 

  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XX Dzień Papieski, którego celem jest wsparcie modlitewne oraz materialne młodzieży zdolnej, pochodzącej z rodzin ubogich lub wielodzietnych. W tym celu przy kościołach w całym kraju będzie prowadzona kwesta, której zadaniem jest wspieranie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z tej Fundacji korzysta m.in. młodzież pochodząca z naszej parafii.

 

  1. w najbliższą sobotę odbędzie się pielgrzymka Róż Różańcowych do Kalwarii Pacławskiej. Wyjazd autokaru z parkingu przy kościele o godz. 8.30. Prosimy, aby pielgrzymi zabrali ze sobą maseczki.

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Małgorzatę Hop, Barbarę Hop, Barbarę Kos, Annę Nachtigal.