7 czerwca 2020

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jest to niedziela adoracyjna, po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Wraz z dzisiejszym dniem kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Od dzisiaj ks. Abp znosi dyspensę od udziału we Mszy św.

  1. Msze św. w dni powszednie o godz. 700 i 1800.

  1. W środę na Mszy św. wieczornej nie będzie ojca Józefa Witko.

  1. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele tak jak w każda niedzielę czyli o godz. 730; 930; 1100 1600. Msza św. w Rudawce o godz. 830. Uroczystość Bożego Ciała będziemy organizować zgodnie z zaleceniem ks. Abpa Adama Szala. Po mszy św. o godz. 1100 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła, a po jej zakończeniu wystawienie w monstrancji do Mszy św. o godz. 1600. Od godziny 1200 do 1600 będzie możliwość prywatnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. W oktawie Bożego Ciała każdego dnia po wieczornej Mszy św. a w niedzielę po sumie będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy o udział w procesjach dzieci do sypania kwiatów i Panie do niesienia obrazów.

  1. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.

  1. W sobotę 13-go czerwca po wieczornej Mszy św. kolejne nabożeństwo fatimskie.

  1. W dniu 14 czerwca 2020 r. wolontariusze Fundacji Św. Mikołaja będą prowadzić kwestę na stypendia dla zdolnych i niezamożnych uczniów Zespołu Szkół im. Ks. płk. Tadeusza Dłubacza w Birczy.

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Barbarę Laszkiewicz, Barbarę Dutkowską, Barbarę Zbiegień i Małgorzatę Kielar.