31 maja 2020 r.

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziś zakończenie nabożeństw majowych. Od jutra rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe.

  1. Jutro drugi Dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w tym dniu o godz. 800; 1100; 1800. Msza św. w poniedziałek w Rudawce o godz. 1700.

  1. Msze św. w tym tygodniu o godz. 700 i 1800. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe.

  1. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Będzie to dzień modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 1700. Spowiedź i komunia św. chorych w domach od godz. 830. Odwiedzimy tylko tych chorych, których rodziny o to poproszą i zgłoszą w zakrystii.

  1. W sobotę od godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i kolejne nabożeństwo w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej.

  1. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Będzie to niedziela adoracyjna. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. W tym dniu kończy się okres spowiedzi św. wielkanocnej. Aby dać okazję do wypełnienia przykazania o przyjęciu Komunii św. wielkanocnej, w tym tygodniu będziemy spowiadali od poniedziałku do soboty od godziny 1730, w pierwszy piątek od godz. 1700. Jeśli będzie taka potrzeba to będziemy spowiadali także po wieczornej Mszy św.

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę o przygotowanie kościoła prosimy następujące osoby: Sylwię Grygier, Agnieszkę Kwaśnicką, Danutę Radoń i Danutę Czyżyk.

  1. Od 30 maja został zniesiony limit osób w kościołach. Nadal jednak obowiązuje zachowanie dwumetrowego dystansu oraz zasłanianie ust i nosa. Od niedzieli 7 czerwca 2020 r. włącznie zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. Przypominamy, że wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.