26 kwietnia 2020 r.

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Wielkanocy, która kończy Tydzień Miłosierdzia. Dziś rozpoczynamy Tydzień Biblijny, w którym zachęcamy do czytania i rozważania Pisma Świętego.
  2. Msze św. w dni powszednie o godz. 700 i 1800.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 1700. W tym dniu rozpoczniemy nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiali w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę po mszy św. o godz. 1600. W czasie epidemii nie będzie pierwszopiątkowych odwiedzin chorych w domach.
  4. W sobotę od godz. 1700 zapraszamy na kolejne nabożeństwo w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej. Także w sobotę przeniesiona z niedzieli Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
  5. Za tydzień będziemy przeżywali niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpocznie tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Będzie to niedziela adoracyjna. Na sumie będziemy się modlić w intencji Ojczyzny. Nie będzie zmiany tajemnic różańcowych. Prosimy, aby na czas epidemii tajemnice zmieniać między sobą lub odmawiać nadal tę samą tajemnicę.
  6. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w minionym tygodniu, a na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Irenę Bilińską, Bogusławę Baryła, Barbarę Sławińską i Jadwigę Sławińską.
  7. Przypominamy o zarządzeniach państwowych dotyczących zgromadzeń oraz o obowiązku zakrywania ust i nosa. Od dzisiaj wracamy do spowiedzi w konfesjonałach. Aby chronić zdrowie własne i innych osób zachowajmy środki ostrożności. Tych, którzy chcą skorzystać ze spowiedzi prosimy aby dezynfekowali ręce, podczas spowiedzi nie ściągali maseczek a oczekujących w kolejce prosimy o zachowanie koniecznych odległości. Ci parafianie, którzy obawiają się spowiedzi w konfesjonale mogą poprosić o spowiedź indywidualną po każdej Mszy św. Prosimy także aby do Komunii św. podchodzić procesyjnie z zachowaniem odległości. Komunię św. przyjmujemy w postawie stojącej. Przypominamy, że Komunie św. można przyjmować na rękę ale tylko w obecności kapłana. Wówczas wyciągamy obie dłonie na wysokości piersi, Komunię św. przyjmujemy na lewą dłoń a do ust wkładamy prawą.
  8. Dziękujemy parafianom, którzy dostrzegając potrzeby parafii składają ofiary na kościół lub wpłacają na konto parafialne. Bóg zapłać.

Konto parafialne:

PKO BP SA ODDZIAŁ 1 W PRZEMYŚLU

57 1020 4274 0000 1402 0083 3905