5 kwietnia 2020 r.

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dziś Niedzielę Palmową, czyli Niedzielę Męki Pańskiej. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień.

 

  1. Msze św. od poniedziałku do środy o godz. 700 i 1800. W Wielki Czwartek Msza św. o godz. 1800. W Rudawce Msza św. we wtorek o godz. 1700.

 

  1. Podczas Triduum Paschalnego nabożeństwa w naszym kościele będą sprawowane według zaleceń ks. abpa.:

 

– W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Po liturgii nie będzie przeniesienia Pana Jezusa do ciemnicy. Najświętszy Sakrament pozostanie w tabernakulum.

 

– W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1800. Po jej zakończeniu przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy.

 

– W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów. Na stronie internetowej znajduje się modlitwa błogosławieństwa pokarmów w rodzinie.

 

– Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 1900 będzie w całości sprawowana w kościele.

 

– Rezurekcja o godz. 600 bez procesji rezurekcyjnej.

 

  1. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę kościół będzie otwarty od godz. 800 do wieczornego nabożeństwa. W tym czasie będziemy mieli okazję do modlitwy prywatnej przed Najświętszym Sakramentem. Prosimy jednak o zachowanie zarządzeń państwowych co do zakazu zgromadzeń powyżej 5 osób, zarówno podczas nabożeństw jak i modlitwy prywatnej. Gdyby te przepisy uległy zmianie to prosimy postępować według aktualnych zarządzeń.

 

  1. Okazja do spowiedzi:

 

– Niedziela Palmowa                        od 1400 do 1500

 

– od poniedziałku do czwartku         od 900 do 1000      i        od 1600 do 1700.

 

  1. 3 Kwietnia papież Franciszek mianował ks. Krzysztofa Chudzio biskupem pomocniczym Archidiecezji Przemyskiej. Ks. biskupa nominata polecamy modlitwie mieszkańców naszej diecezji.

 

7. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę po zakończeniu Liturgii Wigilii Paschalnej prosimy następujące osoby: Barbarę Rewerenda, Helenę Błońską, Marię Wandrowską i Ewelinę Kaciuba.