29 marca 2020 r.

with Brak komentarzy
 1. Przeżywamy dziś V niedzielę Wielkiego Postu.

 

 1. Msze św. w tym tygodniu o godz. 700 i 1800.

 

 1. Na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie kościoła znajduje się zarządzenie ks. abp dotyczące organizowania nabożeństw w Wielkim Tygodniu oraz uroczystości religijnych. Ks. abp udziela dyspensy od udziału we Mszy św. niedzielnej do odwołania.

 

 1. Prosimy, aby zachować przepisy państwowe dotyczące zakazu zgromadzeń powyżej 5 osób.

 

 1. Msze św. będziemy sprawować w wyznaczonych godzinach, ale prosimy by pierwszeństwo udziału pozostawić najbliższej rodzinie, która zamówiła intencję.

 

 1. Przypominamy, że przykazanie kościelne nakazujące przyjęcie Komunii św. wielkanocnej obejmuje okres od Środy Popielcowej od niedzieli Trójcy Świętej – w tym roku do 7 czerwca.

 

 1. Ponieważ spowiedź w konfesjonale łączy się z zagrożeniem, dlatego zgodnie z zaleceniem ks. abp na ten czas nie będziemy spowiadać przed i w czasie Mszy św. Ci parafianie, którzy chcą skorzystać ze spowiedzi będą mogli to uczynić w następujących godzinach:

 

niedziela               od 14 do 15

dni powszednie    od 16 do 17

 

W czasie tych spowiedzi wchodzimy do kościoła pojedynczo. Penitent będzie miał przygotowany klęcznik oddalony od konfesjonału. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami.

 

 1. Nie będziemy organizować pierwszopiątkowych odwiedzin chorych. Odwiedziny chorych tylko w nagłych przypadkach w formie wiatyku.

 

 1. Przyszła niedziela będzie Niedzielą palmową, jednak nie będzie poświęcenie palm.

 

 1. Kancelaria parafialna będzie czynna tylko po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Poradnia małżeńska będzie nieczynna do odwołania.

 

 1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Jolantę Brewka, Małgorzatę Kowalczyk, Agnieszkę Nachman i Wandę Witoszyńską.