22 marca 2020 r.

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dziś IV niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 1600 Gorzkie Żale, a po ich zakończeniu Msza św.

 

  1. W tym tygodniu Msze św. o godz. 700 i 1700. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 700 i 1700, a po jej zakończeniu Msza św. W Rudawce Droga Krzyżowa i Msza Św. we wtorek o godz. 1600.

 

  1. W środę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Będziemy modlić się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci. Po Mszy św. wieczornej będzie możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Włączenie się i podjęcie Duchowej Adopcji będzie także możliwe on-line podczas Mszy św. transmitowanej z Jasnej Góry o godz. 2000 na TVP3. Zachęcamy też do obejrzenia filmu „Nieplanowane”, który mówi o wartości życia ludzkiego. Film można obejrzeć w Internecie na stronie katoflix.pl

 

  1. W nocy z soboty na niedzielę będzie zmiana czasu z zimowego na letni.

 

  1. Mając na uwadze zarządzenia państwowa i zalecenie kościelne pragniemy poinformować parafian, że na czas stanu epidemii nie będziemy urządzać procesji pogrzebowych i nabożeństw przy trumnie w kościele. Pogrzeby będziemy rozpoczynać od obrzędów na cmentarzu. Natomiast Msza św. pogrzebowa będzie sprawowana bezpośrednio po zakończeniu obrzędów na cmentarzu lub o godz. ustalonej z rodziną. Prosimy, aby zachować zarządzenia państwowe dotyczące zgromadzeń do 50 osób.

 

  1. W gablocie kościoła jest zamieszczona informacja dla rolników.

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Annę Meroń, Danutę Hryń, Emilię Kubicką i Krystynę Morys – Kozak.

 

  1. Na stronie internetowej naszej parafii jest zamieszczony dokument Stolicy Apostolskiej o możliwości zyskiwania odpustów na czas epidemii. Zachęcamy wiernych do modlitwy rodzinnej, a szczególnie do odmawiania różańca w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. O godz. 2030 kapłani będą odmawiać modlitwy w naszej świątyni bez udziału parafian.