23 lutego 2020 r.

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy siódmą niedzielę zwykłą w ciągu roku. Po sumie odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii świętej, natomiast po Mszy św. o godz. 1600 odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży z klas 8 przygotowujących się do bierzmowania. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do trzeźwości, dobrowolnej abstynencji oraz do modlitwy w tej intencji.
  2. Msze św. w dni powszednie o godz. 700 i 1700.
  3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych.

W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Przypominamy, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go.

W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 800, 1100 i 1700, w Rudawce o godz. 1600.

  1. W piątki Wielkiego Postu będzie odprawiana Droga Krzyżowa o godz. 700 i 1700, a po jej zakończeniu Msza św. Natomiast w niedzielę o godz. 1600 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po ich zakończeniu będzie Msza św. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Przyszła niedziela będzie niedzielą adoracyjną. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
  3. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Janinę Fabryka, Wiesławę Wiątek, Bogumiłę Kocur i Renatę Żołyńską.
  4. W bieżącym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Dla upamiętnienia tego jubileuszu fundacja „Wzrastanie” za wiedzą i z błogosławieństwem ks. abpa podjęła inicjatywę utworzenia Domu Miłosierdzia dla osób niepełnosprawnych jako wotum wdzięczności Archidiecezji przemyskiej za papieża Polaka. Na ten cel będzie adoptowany zabytkowy obiekt w Przeworsku. Organizatorzy zwracają się z prośbą o pomoc finansową. W Środę Popielcową podczas Mszy św. będzie zbierana taca z przeznaczeniem na wsparcie tej inicjatywy.
  5. W dniu 16 lutego br. w Hali Sportowo – Widowiskowej w Birczy odbył się V Turniej Charytatywny na rzecz osób niepełnosprawnych, organizowany przez Stowarzyszenie „Sportowy Duch”. Wszystkim osobom, które wsparły tę akcję składamy serdeczne podziękowanie. W imieniu organizatorów podpisał prezes zarządu Stanisław Chrobak.
  6. W dniach 3-5 kwietnia 2020 r. w Błażowej odbędzie się XXVII Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, na które serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii. Zapisy do 7 marca. Więcej informacji u księży wikariuszy.
  7. W dniach od 4 do 8 marca odbędą się rekolekcje szkolne i parafialne. W sobotę 7 marca jest zaplanowana wielkanocna spowiedź i komunia święta chorych w domach. Chorych, których mamy odwiedzić prosimy zgłaszać w zakrystii do 6 marca.