27 października 2019 roku

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dzisiaj w Kościele powszechnym XXX niedzielę zwykłą. Jest to niedziela, w której wspomina się Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła.

 

  1. Msze św. w tym tygodniu o godz. 700 i 1700. W Rudawce we wtorek o godz. 1600.

 

  1. W czwartek zakończenie nabożeństw różańcowych. Prosimy, aby na nabożeństwo różańcowe dzieci przyniosły tegoroczne plansze z nabożeństw różańcowych.

 

  1. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz.: 730, 930, 1100  i  1400.  Po Mszy św. o godz. 1400 procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych. W Rudawce Msza św. o godz. 830.

 

W Uroczystość Wszystkich Świętych wierni mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do spowiedzi i Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam: Ojcze nasz…, Wierzę w Boga… i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

W listopadzie można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić: Ojcze nasz…, Wierzę w Boga… oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Konieczne jest także wyzbycie się przywiązania do grzechów nawet lekkich i przyjęcie w tym dniu Komunii św.

Wypełniając wspomniane warunki zyskujemy w dniach od 1 do 8 listopada – odpust zupełny, w pozostałych zaś dniach odpust cząstkowy. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych, korzystania z sakramentu pokuty oraz do włączenia się w parafialne modlitwy wypominkowe, które w naszej parafii odprawiamy przez cały miesiąc. Karty wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach i przy wyjściu z kościoła.

 

  1. W sobotę Dzień Zaduszny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 800, 1500 i 1700. Po Mszy Świętej o godz. 1500 procesja na Stary Cmentarz. O godz. 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i kolejne nabożeństwo w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej.. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 8 SP. Msza św. w Rudawce o godz. 1600.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź każdego dnia pół godziny przed Msza św. wieczorną. Spowiedź i Komunia Św. chorych w domach w czwartek od godz. 830.

 

  1. Przyszła niedziela będzie niedzielą adoracyjną. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Dziękujemy także Pani Marzenie Demkiewicz za kwiaty do kościoła. Bóg zapłać. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Stanisława Pieniądz, Bronisława Burdziaka, Annę Dzwonnik i Alinę Sławińską.

 

  1. W związku z profanacją jaka miała miejsce w kościele filialnym w Słonnem w parafii Dubiecko, ks. Abp Adam Szal zarządził, aby w dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. odśpiewać suplikacje w intencji wynagradzającej za znieważenie świątyni.