8 września 2019 r.

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dzisiaj w Kościele powszechnym XXIII niedzielę zwykłą.

 

  1. Msze św. w dni powszednie o godz. 700 i 1800.

 

  1. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie dla ministrantów.

 

  1. W imieniu społeczności Zespołu Szkół w Birczy serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy na uroczystą Mszę św. w intencji żołnierzy walczących w bitwie pod Birczą, która odbędzie się w dniu 12 września, w czwartek o godz. 945, dalsza część uroczystości na Wzgórzu Chomińskim. Po zakończonych uroczystościach w budynku szkoły odbędzie się spotkanie z p. Jackiem Paluchem, autorem książki „1 Pułk Strzelców Podhalańskich. Zarys dziejów i trwałość pamięci”.

 

  1. W sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to dzień odpustu w Rudawce. Msza Święta Odpustowa, której przewodniczył będzie ks. Andrzej Pawlik, proboszcz z Nehrybki o godz. 1100. O godz. 900 z kościoła parafialnego wyruszy procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej do Rudawki w ramach kolejnego nabożeństwa fatimskiego. Święto Podwyższenia Krzyża to także dzień diecezjalnej modlitwy różańcowej przy krzyżach i kapliczkach publicznych. Nasza parafia włączy się w tę modlitewną inicjatywę odmawiając różaniec podczas procesji do kościoła w Rudawce

 

  1. W sobotę od godziny 1700 spowiedź dla młodzieży, która 18 września przystąpi do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla tej młodzieży.

 

  1. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy triduum przed Uroczystością Świętego Stanisława Kostki, która przypada w środę 18 września. Rozpoczniemy wtedy też tydzień wychowania pod hasłem: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy o posprzątanie świątyni i jej obejścia rodziców młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania.

 

  1. W zakrystii kościoła można się jeszcze zapisywać na pielgrzymkę Róż Różańcowych do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie, która odbędzie się w sobotę 28 września.