23 czerwca 2019 r.

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dziś XII niedzielę zwykłą w ciągu roku. Po dzisiejszym Mszach świętych w ramach wynagrodzenia za grzechy profanacji Najświętszego Sakramentu zostanie odśpiewana suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny …”
  2. Msze św. w dni powszednie o godz. 1800. Codziennie do czwartku po wieczornej Mszy św. procesja eucharystyczna. W czwartek poświęcenie wianków, a następnie procesja eucharystyczna i błogosławieństwo dzieci. W Rudawce Msza św. w czwartek o godz. 1700.
  3. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
  4. W piątek Uroczystość NSPJ. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W sobotę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 800, 1100 i 1800. Msza św. w Rudawce o godz. 900. Składka z tej uroczystości będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  6. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i uświetnienia Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy i ofiary na kwiaty. Dziękujemy Panu Organiście, Służbie Liturgicznej, Panom ze Straży, Policji i wszystkim, którzy brali udział w procesji. Niech włożony trud i złożone ofiary będą wyrazem naszej wiary i miłości do Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
  7. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższy piątek prosimy następujące osoby: Mieczysławę Rogal. Ryszardę Brożyniak, Grażynę Dańczak i Ewę Hassan
  8. Początek wakacji to czas zmian personalnych w naszej archidiecezji. Decyzją ks. Abpa Adama Szala ks. Jakub Zborowski po dwóch latach pracy w naszej parafii został skierowany do pracy w parafii NMP Królowej Polski w Przemyślu. Na jego miejsce został przydzielony ks. Wojciech Wiśniowski, który przychodzi do nas z parafii Św. Wojciecha i MB Częstochowskiej z Krosna. W imieniu własnym, ks. Wojciecha oraz wszystkich parafian dziękujemy księdzu Jakubowi za gorliwą pracę w naszej parafii i za miłą, rodzinną atmosferę na plebanii. Zarówno ks. Jakuba jak i nowego wikariusza ks. Wojciecha polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  9. W dniach od 4 do 15 lipca pielgrzymi z naszej archidiecezji będą pielgrzymować na Jasną Górę. W ramach duchowego pielgrzymowania organizatorzy proponują diecezjalną sztafetę różańcową, której patronuje i błogosławi ks. abp Adam Szal. Sztafeta polegać będzie na tym, że o wyznaczonej godzinie co najmniej 4 osoby z danej parafii będą w swoim domach modlić się na różańcu. Każda z nich odmówi inną część. Parafia Bircza podejmie modlitwę 4 lipca o godz. 800. Do modlitwy zachęcamy wszystkich parafian. Gdyby ktoś chciał należeć do grupy 4 osób oficjalnie zgłoszonych do diecezjalnej sztafety, można to uczynić w zakrystii. Informacje na temat tej inicjatywy zamieszczone są w gablocie ogłoszeń. Tam też podana jest strona Internetowa.