16 czerwca 2019 r.

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Wraz z dzisiejszym dniem kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

 

  1. Msze św. w dni powszednie o godz. 700 i 1800.

 

  1. W środę o godz. 800 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w poniedziałek i wtorek od godz. 1730.

 

  1. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 730; 1030; 1600.

Msza św. w Rudawce o godz. 830. Uroczysta Msza św. z procesją do czterech ołtarzy o godz. 1030. Prosimy o przygotowanie ołtarzy podobnie jak w ubiegłych latach.

    I ołtarz w Rynku przy Pomniku przygotowuje Bircza,

    II ołtarz na wysokości kapliczki przy wjeździe na Rynek przygotowuje Stara Bircza,

    III ołtarz przy obelisku przygotowuje Korzeniec,

    IV ołtarz przy plebanii przygotowuje Wola Korzeniecka.

Bardzo prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie ołtarzy większej grupy parafian, aby trud z tym związany nie obciążał ciągle tych samych osób. Prosimy także o udział w procesji dzieci do sypania kwiatów i Panie do niesienia obrazów, oraz Panów, którzy trzymali straż przy Bożym Grobie.

 

  1. Od piątku przez całą oktawę po wieczornej Mszy Św. a w niedzielę po sumie procesja Eucharystyczna. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

 

  1. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.

 

  1. W przyszłą niedzielę o godz. 1800 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. w Łazach.

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Halinę Maliczowską, Teresę Jugo, Marię Niemiec i Wilhelminę Demkiewicz.