9 czerwca 2019 r.

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po dzisiejszych Mszach św. zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc ofiarom powodzi w naszej Ojczyźnie.

 

  1. Jutro drugi Dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w tym dniu o godz. 800; 1100; 1800. Msza św. w poniedziałek w Rudawce o godz. 1700.

 

  1. Msze św. w tym tygodniu o godz. 700 i 1800. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe.

 

  1. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Będzie to dzień modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego. Po wieczornej Mszy św. kolejne nabożeństwo fatimskie.

 

  1. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres spowiedzi św. wielkanocnej. Na sumie będziemy gościć ks. Andrzeja Pawlika, który odprawi Mszę św. z okazji jubileuszu 25-lecia święceń kapłańskich.

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę o przygotowanie kościoła prosimy następujące osoby: Agatę Grzegorzak, Stanisławę Podolską, Urszulę Stachowicz i Lucynę Łyszczarz.

 

  1. W dniu dzisiejszym o godz. 1600 odbędzie się IV Birczański Bieg „Po zdrowie” organizowany przez Stowarzyszenie „Sportowy Duch” w Birczy, Radę Gminy Bircza, Wójta Gminy Bircza oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Birczy. Organizatorzy będą prowadzić zapisy do biegów od godz. 1400 do godz. 1600 w rynku w Birczy. Przejazd na Mszę św. o godz. 1600 będzie otwarty.