3 marca 2019 r.

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy ósmą niedzielę zwykłą w ciągu roku. Jest to niedziela adoracyjna. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Taca mszalna zostanie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do trzeźwości, dobrowolnej abstynencji oraz do modlitwy w tej intencji.
  2. Msze św. w dni powszednie o godz. 700 i 1700.
  3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych.

W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Przypominamy, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go.

W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 800, 1100 i 1700, w Rudawce o godz. 1600.

  1. W piątki Wielkiego Postu będzie odprawiana Droga Krzyżowa o godz. 700 i 1700, a po jej zakończeniu Msza św. Natomiast w niedzielę o godz. 1600 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po ich zakończeniu będzie Msza św. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. W przyszłą niedzielę 10 marca o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci I Komunijnych i ich rodziców, w tym dniu na Mszy św. popołudniowej dzieci otrzymają książeczki jako kolejny etap przygotowania do I Komunii św.
  3. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Bożenę Kowalczyk, Małgorzatę Pawłowską, Anitę Żydownik i Barbarę Kruk.
  4. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Birczy ogłasza nabór do Przedszkola Samorządowego na rok szkolny 2019/2020. Karty zgłoszenia dziecka dostępne są w sekretariacie szkoły i oddziałach przedszkolnych. Rekrutacja odbędzie się w terminie od 1 – 15 marca. Lista dzieci przyjętych będzie dostępna w sekretariacie szkoły od 25 marca. Rodzice dzieci, które aktualnie uczęszczają do oddziałów przedszkolnych zobowiązani są do złożenia karty zapisu o kontynuacji wychowania przedszkolnego.