23 grudnia 2018r.

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Adwentu

 

  1. W poniedziałek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. w tym dniu tylko o godzinie 700. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy, która w chrześcijańskich domach powinna mieć charakter religijny i rodzinny. Przypominamy o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Pisma św. o Narodzeniu Jezusa i wspólnym śpiewie kolęd. Prosimy, aby w tym dniu nie podawać i nie spożywać napojów alkoholowych. Pasterka w kościele parafialnym o północy, a w Rudawce o godz. 2200. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

 

  1. W Uroczystość Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt Msze św. o godz.: 730, 930; 1100. W Rudawce o godz. 830. Przypominamy, że wierni, którzy przystąpią do Komunii św. na Pasterce mogą przyjąć Komunię św. po raz drugi na Mszach św. w Uroczystość Bożego Narodzenia. W tych dniach nie będzie Mszy św. o godz. 1600.

 

  1. W drugi dzień świąt z racji święta św. Szczepana, pierwszego męczennika, na sumie poświęcenie owsa. Taca przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 

  1. W dni powszednie Msze Św. o godz. 700 i 1700

 

  1. W czwartek 27 grudnia obchodzimy święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po mszy św. wieczornej błogosławieństwo wina.

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Halinę Podgórską, Teresą Stadnik, Barbarę Wojdylak i Waldemara Szelewę.

 

  1. Dziękujemy także, za ofiarowanie choinek do naszego kościoła oraz wszystkim parafianom, którzy mają udział w przygotowaniu kościoła do Świąt Bożego Narodzenia – Bóg zapłać!