2 grudnia 2018 r.

with Brak komentarzy
 1. Przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Niedzielą tą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to niedziela adoracyjna. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 

 1. W adwencie codziennie Msza św. rano o godz. 700, oraz Roraty o godz. 1700, na które zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami. Podobnie jak w roku ubiegłym przygotowaliśmy specjalne wyklejanki adwentowe, które dzieci otrzymają już na pierwszych roratach, a następnie codziennie będą rozdawane obrazki do wklejenia.

 

 1. W czwartek w naszym kościele po wieczornej Mszy św. spotkanie ze św. Mikołajem. Zainteresowanych rodziców prosimy o wcześniejszy kontakt z panem kościelnym.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 1600. Spowiedź i komunia św. chorych w domach od godz. 830.

 

 1. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. w naszym kościele o godz. 800, 1100 i 1700. W Rudawce Msza św. o godz. 930. W tym dniu na Mszy św. o godz. 1100 dzieci z klas III otrzymają medaliki jako kolejny etap przygotowania do I Komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami i dziećmi klas III. Prosimy, aby rodzice przynieśli ze sobą tajemnice różańcowe.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali dzień Solidarności z Kościołami na Wschodzie. Z tej racji przy Kościołach odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.

 

 1. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc ubogim dzieciom. Cena jednej świecy 5 zł. Są także duże świece w cenie 12 zł.

 

 1. Spowiedź adwentowa w naszej parafii jest zaplanowana na środę 19 grudnia. Natomiast spowiedź i Komunia Św. chorych w domach na sobotę 22 grudnia. Chorych, których mamy odwiedzić prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

 1. W związku z nowym programem duszpasterskim i zgodnie z zaleceniem ks. Arcybiskupa, zachęcamy wszystkich parafian, a szczególnie kandydatów do bierzmowania i członków różnych grup parafialnych do czytania i rozważania Pisma Świętego. W naszym kościele będziemy to czynić przez kolejne 9 pierwszych piątków miesiąca. Zachęcamy do medytacji Słowa Bożego i wspólnej modlitwy.

 

 1. W poniedziałek 3 grudnia od godz. 800 Pan Organista rozpocznie roznoszenie opłatków świątecznych. Pan Organista rozpocznie odwiedzanie rodzin od mieszkańców Łazów, a następnie Łodzinki Górnej (od strony Krępaka) oraz Boguszówki do Korzeńca. Niech życzliwe przyjęcie Pana Organisty do naszych domów będzie wyrazem wdzięczności za jego pracę w kościele.

 

 1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Dziękujemy także Pani Zofii Piotrowskiej za dekorację adwentową. Na najbliższy piątek prosimy następujące osoby: Dorotę Szmyt, Teresę Bodnar, Annę Bodnar i Czesławę Pankiewicz.

 

 1. W dniach od 3 do 8 grudnia do magazynu w Zespole Szkół im. ks. Tadeusza Dłubacza w Birczy można przynosić żywność o długim terminie przydatności do spożycia, środki czystości i higieny, pomoce szkolne, koce, odzież, zabawki i itp., które zostaną przekazane osobom potrzebującym w dzień Wielkiego Finału Szlachetnej Paczki. Za okazaną pomoc w imieniu organizatorów Szlachetnej Paczki serdecznie dziękujemy.