28 października 2018 r.

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dzisiaj w Kościele powszechnym XXX niedzielę zwykłą. Jest to niedziela, w której wspomina się Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła.

 

  1. W środę zakończenie nabożeństw różańcowych. Prosimy, aby na nabożeństwo różańcowe dzieci przyniosły tegoroczne książeczki z nabożeństw różańcowych.

 

  1. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz.: 730, 930, 1100  i  1400.  Po Mszy św. o godz. 1400 procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych. W Rudawce Msza św. o godz. 830.

 

W Uroczystość Wszystkich Świętych wierni mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do spowiedzi i Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam: Ojcze nasz…, Wierzę w Boga… i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

   W listopadzie można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić: Ojcze nasz…, Wierzę w Boga… oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Konieczne jest także wyzbycie się przywiązania do grzechów nawet lekkich i przyjęcie w tym dniu Komunii św.

   Wypełniając wspomniane warunki zyskujemy w dniach od 1 do 8 listopada – odpust zupełny, w pozostałych zaś dniach odpust cząstkowy. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych, korzystania z sakramentu pokuty oraz do włączenia się w parafialne modlitwy wypominkowe, które w naszej parafii odprawiamy przez cały miesiąc. Karty wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach i przy wyjściu z kościoła.

 

  1. W piątek Dzień Zaduszny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 800, 1500 i 1700. Po Mszy Świętej o godz. 1500 procesja na Stary Cmentarz. Msza św. w Rudawce o godz. 1600.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek przed każdą Mszą św. Spowiedź i Komunia Św. chorych w domach od godz. 900. W piątek po Mszy św. o godz. 1700 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy III Gimnazjum i z klasy 8 SP.

 

  1. W sobotę od godz. 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i kolejne nabożeństwo w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej. O godz. 1700 odmówimy modlitwy wypominkowe, a następnie Msza święta. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 7 SP.

 

  1. Przyszła niedziela będzie niedzielą adoracyjną. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji. Po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie dla rodziców i dzieci z klasy III SP.

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Elżbietę Czuczkiewicz, Marię Ruda, Marię Kania i Pawła Hess.

 

  1. W dniu 1 listopada przy cmentarzach w Birczy odbędzie się kwesta na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków, które znajdują się na Starym Cmentarzu w Birczy.