14 października 2018 r.

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dziś w Kościele powszechnym XXVIII niedzielę zwykłą. Jest to także XVIII Dzień Papieski, który obchodzimy pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Zgodnie z zapowiedzią przy kościołach naszej Ojczyzny jest prowadzona kwesta wspierająca Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przypominamy, że zebrane fundusze będą przeznaczone na stypendia dla zdolnej młodzieży z rodzin ubogich i wielodzietnych.

 

  1. W dniu dzisiejszym Mszą św. o godz. 1600 rozpoczniemy obchody 73. rocznicy obrony Birczy przez Mieszkańców i Żołnierzy 9. Dywizji Piechoty przed UPA. Po zakończonej Mszy św. dalsza część tej uroczystości odbędzie się przy pomniku w rynku w Birczy

 

  1. Msze św. w dni powszednie o godz. 700 i 1700. Msza Św. w Rudawce we wtorek o godz. 1600.

 

  1. W czwartek po wieczornym nabożeństwie odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.

 

  1. Przyszła niedziela będzie niedzielą misyjną. Taca mszalna zostanie przeznaczona na misje.

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu, a na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Elżbietę Laskowską, Anetę Segelin, Annę Pempuś i Alicję Kaczmar.

 

  1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna w naszej parafii praktykę duszpasterską kleryk Mateusz Węgrzyn. Witamy Go serdecznie w naszej parafii i prosimy parafian o miłe przyjęcie.