7 października 2018 r.

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dziś w Kościele powszechnym XXVII niedzielę zwykłą. Jest to niedziela adoracyjna. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III.

 

  1. Msze św. w tym tygodniu o godz. 700 i 1700, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo różańcowe. W Rudawce Msza św. w sobotę o godz. 1530.

 

  1. W sobotę będziemy przeżywać ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 1530 zostanie odprawiona w Rudawce Msza Św., a po jej zakończeniu z figurką Matki Bożej pójdziemy do kościoła parafialnego. W kościele parafialnym o godzinie 1700 rozpoczniemy różaniec oczekując na przyjście pielgrzymów z figurką Matki Bożej Fatimskiej.

 

  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XVIII Dzień Papieski, którego celem jest wsparcie modlitewne oraz materialne młodzieży zdolnej, pochodzącej z rodzin ubogich lub wielodzietnych. W tym celu przy kościołach w całym kraju będzie prowadzona kwesta, której zadaniem jest wspieranie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z tej Fundacji korzysta m.in. młodzież pochodząca z naszej parafii.

 

  1. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 1600 rozpoczniemy obchody 73. rocznicy obrony Birczy przez Mieszkańców i Żołnierzy 9. Dywizji Piechoty przed UPA. Po zakończonej Mszy św. dalsza część tej uroczystości odbędzie się przy pomniku w rynku w Birczy. Różaniec w przyszłą niedzielę odmówimy po sumie.

 

  1. W gablocie kościoła jest zamieszczona informacja o pielgrzymce małżeństw i rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławiu.

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Elwirę Najduch, Sabinę Wałecką, Marzenę Stojak i Joannę Mazur.