9 września 2018 r.

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dzisiaj w Kościele powszechnym XXIII niedzielę zwykłą, którą jednocześnie rozpoczynamy Tydzień Wychowania.

 

  1. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00.

 

  1. W piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to dzień odpustu w Rudawce. Msza Święta Odpustowa, której przewodniczył będzie ks. Stanisław Dyndał, proboszcz z Borownicy o godz. 17.00. W tym dniu nie będzie w kościele parafialnym Mszy Świętej wieczornej. Natomiast o godz. 15.00 wyruszy procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej do Rudawki w ramach kolejnego nabożeństwa fatimskiego.

 

  1. Od soboty rozpoczniemy triduum przed Uroczystością Świętego Stanisława Kostki, która przypada we wtorek 18 września. Sumie odpustowej o godz. 12.00 w tym roku będzie przewodniczył ks. Paweł Ostafiński, proboszcz z Lipy. Na triduum zapraszamy dzieci i młodzież, zwłaszcza przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klasy 6, 7, 8 oraz 3 Gimnazjum. W sobotę po wieczornym nabożeństwie spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klasy 6, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 dla rodziców uczniów z klasy 7.

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Katarzynę Burdziak, Barbarę Machniewską, Renatę Paraniak i Zofię Beńko.

 

  1. W zakrystii kościoła można się jeszcze zapisywać na pielgrzymkę Róż Różańcowych do Sanktuarium MB w Kalwarii Pacławskiej, która odbędzie się w sobotę 29 września.

 

  1. Starosta Przemyski zawiadamia, że w dniach od 6 do 26 września 2018 r. w godzinach od 8 do 15 zostaną wyłożone do publicznego wglądu w siedzibie Starostwa projekty modernizacji operatu opisowo-kartograficznego ewidencji gruntów i budynków między innymi wsi: Borownica, Brzeżawa, Dobrzanka, Jawornik Ruski, Kotów, Kuźmina, Lipa, Rudawka, Wola Korzeniecka i Żohatyn, położonych w Gminie Bircza. Wszyscy zainteresowani mają prawo zapoznać się w podanym terminie z tą dokumentacją, uzyskać niezbędne wyjaśnienia i zgłosić do protokołu ewentualne uwagi i wnioski w tej sprawie. Skorzystanie z tego prawa leży w interesie zainteresowanych, aby na tym etapie postępowania ujawnić ewentualne błędy i nieprawidłowości.

 

  1. W imieniu społeczności Zespołu Szkół w Birczy serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy na uroczystą Mszę św. w intencji żołnierzy walczących w bitwie pod Birczą, która odbędzie się w dniu 12 września, w środę o godz. 9.30, dalsza część uroczystości na Wzgórzu Chomińskim.