3 czerwca 2018

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dziś IX niedzielę zwykłą w ciągu roku. Jest to niedziela adoracyjna. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych i procesja eucharystyczna. Taca mszalna będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
  2. Msze św. w dni powszednie o godz. 700 i 1800. Codziennie do czwartku po wieczornej Mszy św. procesja eucharystyczna. W czwartek poświęcenie wianków, a następnie procesja eucharystyczna i błogosławieństwo dzieci. W Rudawce Msza św. w czwartek o godz. 1700.
  3. W piątek Uroczystość NSPJ. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i uświetnienia Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy i ofiary na kwiaty. Dziękujemy Panu Organiście, Służbie Liturgicznej, Panom ze Straży, Policji i wszystkim, którzy brali udział w procesji. Niech włożony trud i złożone ofiary będą wyrazem naszej wiary i miłości do Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
  5. W niedzielę 17 czerwca o godz. 1500 zostanie odprawiona w naszych kościele Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. abp Józefa Michalika. Uroczystość ta będzie połączona z odsłonięciem i poświęceniem tablicy ku czci: Katarzyny i Michała Gerulów, Romana Segelina oraz żołnierzy Armii Krajowej w Birczy i mieszkańców Gminy Bircza, którzy ratowali Żydów w czasie II wojny światowej. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 1600.
  6. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Magdalenę Kowalew, Różę Kowalew, Grażynę Gajewską i Halinę Blecharczyk.
  7. W dniu 10 czerwca ,czyli w przyszłą niedzielę o godz. 1600 w Birczy odbędzie się III Birczański Bieg „Po zdrowie”, organizowany przez Stowarzyszenie „Sportowy Duch” w Birczy, Radę Gminy w Birczy, Wójta Gminy Bircza oraz GOK,SiT w Birczy. Organizatorzy będą prowadzić zapisy do biegów od godz. 1400 do 1600 w Rynku w Birczy i serdecznie zapraszają do wspólnych biegów w ośmiu kategoriach oraz miłego spędzenia czasu. Przejazd do kościoła na godz.1600 będzie otwarty.