20 maja 2018

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na sumie uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych jako dar ołtarza odnowili kielich i patenę do sprawowania Mszy świętej. Dzisiaj za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  1. Jutro drugi Dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w tym dniu o godz. 800; 1100; 1800. Msza św. w poniedziałek w Rudawce o godz. 1700.

 

  1. Msze św. w tym tygodniu o godz. 700 i 1800. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo majowe.

 

  1. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Będzie to dzień modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.

 

  1. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres spowiedzi św. wielkanocnej. Na sumie Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź święta dla dzieci przeżywających rocznicę w sobotę od godz. 1700.

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. Na najbliższą sobotę o przygotowanie kościoła prosimy rodziców dzieci przeżywających rocznicę pierwszej komunii świętej.