25 marca 2018

with Brak komentarzy
 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Palmową, czyli Niedzielę Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień.

 

 1. W poniedziałek dzień spowiedzi parafialnej.

Przed południem od 930 do 1030 i od 1100 do 1200 i po południu od 1530 do 1630 i od 1700 do 1800. W Rudawce spowiedź od godz. 1700. Prosimy o skorzystanie ze spowiedzi w poniedziałek i nie odkładanie jej na pozostałe dni Wielkiego Tygodnia.

 

 1. Msze św. w poniedziałek i wtorek o godz. 700 i 1800.

 

 1. W Wielką Środę o godz. 1700 Msza św., a po jej zakończeniu zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii, podobnie jak w ubiegłych latach. W przypadku trudnych warunków atmosferycznych Drogę Krzyżową odprawimy w kościele.

 

 1. Od czwartku nie sprawuje się w kościołach nabożeństw przedpołudniowych.

 

 1. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Starajmy się licznie gromadzić w te dni w naszym kościele, aby wspólnie przeżywać bogatą i piękną w treść liturgię. Zachęcamy także panów do podtrzymania pięknej tradycji i trzymania straży przy Bożym Grobie. Prosimy o wypożyczanie strojów tym panom, którzy chcą się przyłączyć do straży. Porządek nabożeństw na Święte Triduum Paschalne – zamieszczony na końcu ogłoszeń

 

 1. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy.

 

 1. Ofiary złożone przy adoracji Krzyża Świętego są przeznaczone na konserwację zabytków Ziemi Świętej.

 

 1. W Wielką Niedzielę i w Poniedziałek Wielkanocny nie będzie w naszym kościele Mszy św. popołudniowej. Taca z Wielkiej Niedzieli będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie dla narzeczonych odbędzie się w druga niedzielę kwietnia.

 

 1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę po zakończeniu Liturgii Wigilii Paschalnej prosimy następujące osoby: Krystynę Lis, Alicję Haber, Stanisławę Chrobak i Sabinę Grygier. Dziękujemy także parafianom, którzy przygotowali piękną palme do naszego kościoła. Bóg zapłać.

 

 1. W gablocie kościoła znajduje się informacja o Drodze Krzyżowej, która będzie miała miejsce w Wielki Wtorek na trasie Bircza – Łomna.

 

 1. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na pomoc dla ks. Franciszka Czernieckiego kwotę w wysokości 4788, 03 zł. Dziękujemy za dużą ofiarność na ten cel. Dziękujemy także osobom prowadzących kwestę. Bóg zapłać.

 

Triduum   Paschalne   2018

 

WIELKI   CZWARTEK

Pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa

Msza Wieczerzy Pańskiej – godz. 1800

Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Ciemnicy

Adoracja do godz. 2200

RUDAWKA, godz. 1630

 

WIELKI   PIĄTEK

 Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 800

Droga Krzyżowa godz. 1800, a po jej zakończeniu Liturgia Męki Pańskiej

Adoracja do godz. 2200

 RUDAWKA, godz. 1630

 

WIELKA   SOBOTA

Adoracja od godz. 800

Poświęcenie pokarmów: godz.   900;   1000;   1200

Poświęcenie pokarmów: w Kotowie o godz. 900

                                          w Rudawce o godz. 930

Obrzędy Wigilii Paschalnej o godz. 1900

 RUDAWKA, godz. 1630

 

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Rezurekcja godz. 600 i Msze św. o godz.  930;  1100

 RUDAWKA, godz. 830

 

PONIEDZIAŁEK   WIELKANOCNY

 Msze św. godz.  730; 930; 1100

RUDAWKA, godz. 830