18 marca 2018 r.

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dziś V niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 1600 Gorzkie Żale, a po ich zakończeniu Msza św. Zgodnie z zapowiedzią, po dzisiejszych mszach św. jest prowadzona zbiórka do puszek na pomoc dla ks. Franciszka Czernieckiego.

 

  1. Msze św. w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek o godz. 700 i 1700. Natomiast od środy, ze względu na spowiedzi w naszym dekanacie msza św. wieczorna będzie o godz. 1800. W Rudawce Droga Krzyżowa i Msza św. we wtorek o godz. 1600.

 

  1. W poniedziałek przypada Uroczystość św. Józefa.

 

  1. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 700 i 1800. Po jej zakończeniu Msza św.

 

  1. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. Prosimy, aby rodzice zabrali tajemnice różańcowe.

 

  1. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm w naszym kościele podczas każdej Mszy św. Przypominamy, że z soboty na niedzielę palmową będzie zmiana czasu, czyli będziemy spali o godzinę krócej.

 

  1. Spowiedź wielkanocna w naszej parafii jest zaplanowana na Wielki Poniedziałek.

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Marię Słaby, Bogusławę Grzebyk, Bożenę Baryła i Józefę Wiśniowską.

 

  1. Zapraszamy panów z naszej parafii, aby podtrzymywali piękną tradycję i trzymali straż przy Bożym Grobie. Zachęcamy nowych panów, aby dołączyli do Straży Grobowej. Prosimy też rodziny, które posiadają stroje i akcesoria obecnie nie używane, aby wypożyczyli je tym, którzy chcą dołączyć do straży. Wolę wypożyczenia strojów można zgłaszać z zakrystii.

 

  1. W gablocie kościoła znajduje się plakat informujący o pierwszej Drodze Krzyżowej na trasie Bircza – Łomna, która odbędzie się w Wielki Wtorek 27 marca o godz. 1300. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej na Kamiennej Górce przy wjeździe na teren leśny za krzyżem przydrożnym.