11 lutego 2018

with Brak komentarzy
 1. Przeżywamy szóstą niedzielę zwykłą w ciągu roku. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Chorego. Naszą modlitwą starajmy się objąć wszystkich chorych, cierpiących, czekających na naszą pomoc. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do trzeźwości, dobrowolnej abstynencji oraz do modlitwy w tej intencji.
 2. Msze św. w dni powszednie o godz. 700 i 1700.
 3. W poniedziałek na wieczornej Mszy świętej będziemy gościć ojca Józefa Witko.
 4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych.

W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Przypominamy, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go.

W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 800, 1100 i 1700, w Rudawce o godz. 1600.

 1. W czwartek po wieczornej Mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej.
 2. W piątki Wielkiego Postu będzie odprawiana Droga Krzyżowa o godz. 700 i 1700, a po jej zakończeniu Msza św. Natomiast w niedzielę o godz. 1600 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po ich zakończeniu będzie Msza św. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej. Podczas tej Eucharystii zostaną poświęcone książeczki. Prosimy, aby rodzice przynieśli ze sobą tajemnice różańcowe.
 4. W przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach i Mszy św. spotkanie z Rodzicami młodzieży klas III Gimnazjum przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 5. W gablocie kościoła znajduje się informacja o katechezach przedmałżeńskich, które rozpoczną się w naszym kościele 19 lutego o godzinie 1800.
 6. Na parafialnej stronie internetowej znajduje się Apel ks. abpa Adama Szala skierowany do chorych z okazji Światowego Dnia Chorego.
 7. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Barbarę Hop, Dorotę Dutkowską, Krystynę Hess i Annę Nachtigal.