3 grudnia 2017

with Brak komentarzy
  1. W dniu dzisiejszym przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Niedzielą tą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Jest to niedziela adoracyjna. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 

  1. W adwencie codziennie Msza św. rano o godz. 700, oraz Roraty o godz. 1700, na które zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami. Podobnie jak w roku ubiegłym przygotowaliśmy specjalne wyklejanki adwentowe, które dzieci otrzymają już na pierwszych roratach, a następnie codziennie będą rozdawane obrazki do wklejenia.

 

  1. W środę w naszym kościele po wieczornej Mszy św. spotkanie ze św. Mikołajem. Zainteresowanych rodziców prosimy o wcześniejszy kontakt z panem kościelnym.

 

  1. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Msze Św. w naszym kościele o godz. 800, 1100 i 1700. W Rudawce Msza św. o godz. 1600. W tym dniu na Mszy św. o godz. 1700 dzieci z klas III otrzymają medaliki jako kolejny etap przygotowania do I Komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami i dziećmi klas III. Prosimy, aby rodzice przynieśli ze sobą tajemnice różańcowe. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. W przyszłą niedziele będziemy przeżywali dzień Solidarności z Kościołami na Wschodzie. Z tej racji przy Kościołach odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel. Także w przyszłą niedzielę młodzież z RAM-u naszej parafii będzie rozprowadzać dekoracje bożonarodzeniowe.

 

  1. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc ubogim dzieciom. Cena jednej świecy 5 zł.

 

  1. Spowiedź adwentowa w naszej parafii jest zaplanowana na środę 20 grudnia. Natomiast spowiedź i Komunia Św. chorych w domach na sobotę 23 grudnia. Chorych, których mamy odwiedzić prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

  1. W dniu 09.12.2017 r. o godz. 11.00 – w sobotę- w kościele parafialnym w Birczy odbędzie się Msza św. , którą rozpocznie się uroczystość poświęcenia i przekazania pod opiekę uczniom Zespołu Szkół im. Ks. płk. Tadeusza Dłubacza w Birczy odremontowanych nagrobków Marceliny i Kajetana Lisowskich. Po Mszy św. udamy się na Stary Cmentarz, gdzie nastąpi poświęcenie odnowionych nagrobków. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w tej uroczystości.

 

  1. W poniedziałek 4 grudnia od godz. 800 Pan Organista rozpocznie roznoszenie opłatków świątecznych. Pan Organista rozpocznie odwiedzanie rodzin od mieszkańców Łazów, a następnie Łodzinki Górnej (od strony Krępaka) oraz Boguszówki do Korzeńca.

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Dziękujemy także Pani Zofii Piotrowskiej za dekorację adwentową. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Marzenę Sokołowską, Beatę Wiśniowską, Elżbietę Trylowską i Sylwię Szmyd.