24 wrzesień 2017

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dziś w Kościele powszechnym XXV niedzielę zwykłą. W dniu dzisiejszym po Mszy Św. o godz. 1600 odbędzie się spotkanie dla Rodziców dzieci klas trzecich Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.

 

  1. Msze św. w tym tygodniu o godz. 700 i 1800, z wyjątkiem piątku. W piątek, ze względu na odpust w Brzeżawie msza święta wieczorna o godz. 1700. W Rudawce Msza św. we wtorek o godz. 1700.

 

  1. W niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Odprawiane one będą każdego dnia po wieczornej Mszy św., a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1600. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach i przypominamy, że za odmówienie cząstki różańca w kościele lub w rodzinie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  1. W najbliższą sobotę odbędzie się zapowiadana pielgrzymka Róż Różańcowych do Jarosławia. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 8.00 z parkingu przy kościele. Przypominamy też o zapisach w zakrystii na pielgrzymkę do Wojtkowej gdzie odbędzie się nabożeństwo „Różaniec do granic”.

 

  1. Przyszła niedziela będzie niedzielą adoracyjną. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 

  1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie zorganizowana zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych, nienarodzonych dzieci. Podpis może złożyć każdy kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer pesel, dlatego tych parafian, którzy chcą złożyć podpis prosimy, aby wzięli ze sobą dowody osobiste.

 

  1. W gablocie kościoła jest zamieszczona informacja o uruchomieniu nowego Oddziału Terapii Uzależnień od Alkoholu, przy szpitalu w Sanoku.

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Dziękujemy także Pani Zofii Piotrowskiej za przygotowanie dekoracji oraz Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia Uroczystości Odpustowych. Bóg zapłać. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Krystynę Pankiewicz, Wojciecha Łabiaka, Bogusława Siewargę i Wandę Siewarga.

 

  1. W miniony czwartek rozpoczął się nowy rok akademicki w WSD w Przemyślu. Na pierwszy rok akademicki został przyjęty nasz parafianin Bartłomiej Czerkawski. Całą wspólnotę seminaryjną, a szczególnie naszego parafianina polecamy modlitwie parafian.