17 września 2017

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dzisiaj w Kościele powszechnym XXIV niedzielę zwykłą. Jest to niedziela środków społecznego przekazu. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na diecezjalne Radio Fara.

 

  1. Msze św. w dni powszednie o godz. 700 i 1800. W Rudawce we wtorek o godz. 1700

 

  1. W poniedziałek 18 września Uroczystość Świętego Stanisława Kostki Patrona naszej parafii. Msze św. w tym dniu o godz. 800, 1200 i 1800. Uroczysta Msza św. odpustowa z procesją wokół kościoła o godz. 1200.

 

  1. We wtorek 19 września o godz. 1530 na parkingu parafialnym będzie zorganizowana zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Dochód z tej zbiórki będzie przeznaczony na misje.

 

  1. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 24 września, po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla Rodziców dzieci klas trzecich Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.

 

  1. Archidiecezja Przemyska włącza się w ogólnopolską akcję modlitewną pod nazwą „Różaniec do granic”. Ta wielka modlitwa zaplanowana jest w pierwszą sobotę października (w Święto Matki Bożej Różańcowej). Tego dnia wierni naszej Ojczyzny udadzą się na pielgrzymie szlaki wzdłuż granic Polski i otoczą nasz kraj swoją obecnością i modlitwą. W związku z prezentowaną ideą akcji (tereny przygraniczne kraju) zostało ustanowionych 26 tzw. kościołów stacyjnych. Nasz dekanat został przyporządkowany do parafii Nowosielce Kozickie – Wojtkowa. W kościele w Wojtkowej o godz. 1100 rozpocznie się Msza św. Dalszy program jest zamieszczony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy wiernych do udziału w tej modlitwie za Ojczyznę i cały świat.

Zapisy można zgłaszać z zakrystii do końca września. Jeśli będzie wystarczająca liczba zgłoszeń, to z naszej parafii zorganizujemy autokar. Ponieważ do Wojtkowej mamy stosunkowo blisko – sąsiedni dekanat, można tam udać się swoimi pojazdami. Organizatorzy proszą, aby prywatne wyjazdy także wcześniej zgłaszać w zakrystii lub na stronie internetowej – będzie to pomocne dla gospodarzy kościołów stacyjnych.

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Janusza Makarowskiego, Bogusława Kończyk, Teresę Wawrzyniak i Stanisława Benedykta.