10 września 2017

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dzisiaj w Kościele powszechnym XXIII niedzielę zwykłą, którą jednocześnie rozpoczynamy Tydzień Wychowania.

 

  1. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00.

 

  1. W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to dzień odpustu w Rudawce. Msza Święta Odpustowa, której przewodniczył będzie ks. Ryszard Płatek, proboszcz z Lipy o godz. 17.00. W tym dniu nie będzie w kościele parafialnym Mszy Świętej wieczornej. Natomiast o godz. 15.00 wyruszy procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej do Rudawki.

 

  1. Od piątku rozpoczniemy triduum przed Uroczystością Świętego Stanisława Kostki, która przypada w poniedziałek 18 września. Uroczystości odpustowej w tym roku będzie przewodniczył ks. Bożydar Sztank.

 

  1. W najbliższy piątek po mszy świętej wieczornej odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie Ruchu Apostolstwa Młodzieży.

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu, dziękujemy także pani Barbarze Zbiegień za dekorację dożynkową. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Bogusławę Baryła, Barbarę Sławińską, Jadwigą Sławińską i Jerzego Baryła.

 

  1. W zakrystii kościoła można się jeszcze zapisywać na pielgrzymkę Róż Różańcowych do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławiu, która odbędzie się w sobotę 30 września.

 

  1. W imieniu społeczności Zespołu Szkół w Birczy serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy na uroczystą Mszę św. w intencji żołnierzy walczących w bitwie pod Birczą, która odbędzie się w dniu 12 września, we wtorek o godz. 945.