3 września 2017

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dziś w Kościele powszechnym XXII niedzielę zwykłą w ciągu roku. Jest to niedziela adoracyjna. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Dziś o godz. 1400 Msza św. dożynkowa. Z tej racji nie będzie mszy św. o godz. 1600. Dzisiejsza taca mszalna będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
  1. W poniedziałek o godz. 800 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
  1. Msze święte w dni powszednie o godzinie 7.00 i 18.00. W Rudawce Msza Święta z poświęceniem ziarna i nasion siewnych we wtorek o godz. 17.00.
  1. W piątek 8 września przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, czyli Święto Matki Bożej Siewnej. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie ziarna i nasion siewnych oraz akt poświęcenia parafii Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Treść aktu poświecenia parafii i rodzin Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny znajduje się w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.
  1. W sobotę 30 września odbędzie się z naszej parafii pielgrzymka Róż Różańcowych do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławiu. Koszt pielgrzymki wynosi 25 zł. Zapisy i wpłaty można dokonywać do 15 września w zakrystii.
  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Dorotę Stach, Dominikę Stach, Małgorzatę Bilińską i Irenę Bilińską.
  1. W ubiegłą niedzielę nasza parafia złożyła na pomoc poszkodowanym przez burzę i nawałnicę 3010zł. Bóg zapłać za dużą ofiarność.

 

Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławiu (Kolegiata) sobota, 30 września 2017 r.

 

PROGRAM PIELGRZYMKI:

 

9.30 – Rozpoczęcie w Opactwie (zawiązanie wspólnoty)

9.50 – Pierwsza część katechezy: Odpowiedź na orędzie fatimskie Sługi Bożej Anny Jenke (ks. Marian Bocho)

10.10 – Nabożeństwo: Orędzie fatimskie, rozważanie tajemnic różańcowych

11.10 – Druga część katechezy: Odmawiajcie codziennie różaniec (ks. Jan Smoła)

11.30 – Czas wolny, przygotowanie do Eucharystii

12.00 – Uroczysta MSZA ŚWIĘTA pod przewodnictwem ks. abpa Adama Szala

Przekazanie Sztandaru Róż Żywego Różańca dla Sanktuarium MB w Kalwarii Pacławskiej

Przekazanie obrazu do peregrynacji dla Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Komborni

Wręczenie Złotej Róży dla Parafii pw. Bożego Ciała w Jarosławiu Kolegiacie

Ok. 14.00 – Zakończenie

 

Pielgrzymów prosimy o zabranie ze sobą rzeczy niezbędnych do właściwego przeżycia pielgrzymki, m.in. parasoli i krzesełek do siedzenia.

Serdecznie zapraszamy