11 czerwiec 2017

with Brak komentarzy

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 11 czerwca 2017

 

  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Wraz z dzisiejszym dniem kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
  1. Msze św. w dni powszednie o godz. 700 i 1800.
  1. We wtorek po Mszy św. wieczornej kolejne nabożeństwo fatimskie.
  1. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 730; 1030; 1600.

Msza św. w Rudawce o godz. 830. Uroczysta Msza św. z procesją do czterech ołtarzy o godz. 1030. Prosimy o przygotowanie ołtarzy podobnie jak w ubiegłych latach.

    I ołtarz w Rynku przy Pomniku przygotowuje Bircza,

    II ołtarz na wysokości kapliczki przy wjeździe na Rynek przygotowuje Stara Bircza,

    III ołtarz przy obelisku przygotowuje Korzeniec,

    IV ołtarz przy plebanii przygotowuje Wola Korzeniecka.

Bardzo prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie ołtarzy większej grupy parafian, aby trud z tym związany nie obciążał ciągle tych samych osób. Prosimy także o udział w procesji dzieci do sypania kwiatów i Panie do niesienia obrazów, oraz Panów którzy trzymali straż przy Bożym Grobie.

  1. Od piątku przez całą oktawę po wieczornej Mszy Św. a w niedzielę po sumie procesja Eucharystyczna. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.
  1. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.
  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu, na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Danutę Kaciuba, Krystynę Fedków, Agnieszkę Bednarz i Czesławę Wilgucką.