4 czerwca 2017

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Po Mszy św. o godz. 930 zmiana tajemnic różańcowych. Na sumie uroczystość Prymicji ks. Pawła Pystki. Dzisiaj za odśpiewanie hymnu „O stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  1. Jutro drugi Dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w tym dniu o godz. 800; 1100; 1800. Msza św. w poniedziałek w Rudawce o godz. 1700.

 

  1. Msze św. w tym tygodniu o godz. 700 i 1800. Po Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać litanię do NSPJ.

 

  1. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Będzie to dzień modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego. Na Mszy św. wieczornej będziemy gościć Ojca Józefa Witko.

 

  1. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres spowiedzi św. wielkanocnej. W przyszłą niedzielę msza św. w Rudawce o godz. 1200.

 

  1. W ostatnim dodatku przemyskim tygodnika „Niedziela” jest zamieszczony artykuł o tegorocznych neoprezbiterach i diakonach z naszej archidiecezji.

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę o przygotowanie kościoła prosimy następujące osoby: Zygmunt Radwański, Renata Procyk, Ewa Wiśniowska i Krzysztof Grzegorzak.

 

  1. W dniu 11 czerwca 2017r. o godz. 1730 w Birczy odbędzie się II Birczański Bieg „Po zdrowie”, organizowany przez Komitet Społeczny „Sportowy Duch”, Radę Gminy w Birczy, Wójta Gminy Bircza oraz GOKSiT w Birczy. Organizatorzy będą prowadzić zapisy do biegów od godz. 1430 do 1630 w Rynku w Birczy.