28 maj 2017

with Brak komentarzy

UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO

28 maja 2017 r.

 

  1. Przeżywamy dziś VII niedzielę Wielkanocną a zarazem Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

  1. Msze św. w tym tygodniu o godz. 700 i 1800. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo majowe i nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego oraz modlitwy w intencji diakona Pawła przed święceniami kapłańskimi. W Rudawce Msza św. we wtorek o godz. 1700.

 

  1. W środę zakończenie nabożeństw majowych, natomiast od czwartku rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 1700. Będzie to także okazja do spowiedzi przed prymicjami. Spowiedź i Komunia święta chorych w domach w piątek od godz. 830.

 

  1. W sobotę o godz. 1000 w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu, nasz parafianin diakon Paweł Pystka otrzyma święcenia kapłańskie. Polecamy go modlitwie parafian.

 

  1. W sobotę od godz. 1700 zapraszamy na kolejne nabożeństwo w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej.

 

  1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na sumie Msza święta prymicyjna ks. Pawła Pystki. Będzie to pierwsza niedziela miesiąca, z racji prymicji zmiana tajemnic po mszy św. o godz. 930. Ks. Prymicjant o godz. 1030 rozpocznie przejście procesyjne do kościoła spod restauracji „Forest”. Zachęcamy parafian do przejścia procesyjnego razem z Prymicjantem.

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby Beatę Lechowicz, Dorotę Urban, Małgorzatę Laskowską i Dariusza Laskowskiego.

 

  1. W Gimnazjum w Birczy będzie organizowany bezpłatny kurs j. niemieckiego, poziom podstawowy. Wymagane wykształcenie – maksymalnie ponadgimnazjalne. Nabór prowadzony będzie do 10 czerwca br. Więcej informacji w sekretariacie Publicznego Gimnazjum w Birczy.