2 kwietnia 2017

with Brak komentarzy
  1. Przeżywamy dziś V niedzielę Wielkiego Postu. Jest to niedziela adoracyjna, po sumie zmiana tajemnic różańcowych, taca mszalna zostanie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu. O godz. 1600 Gorzkie Żale, a po ich zakończeniu Msza św.

 

  1. Msze św. w tym tygodniu o godz. 700 i 1800. W Rudawce Droga Krzyżowa i Msza św. we wtorek o godz. 1700.

 

  1. W poniedziałek na mszy św. o godz. 1800 będziemy gościć Ojca Józefa Witko.

 

  1. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 700 i 1800. Po jej zakończeniu Msza św. Będzie to także I piątek miesiąca, spowiedź od godz. 1700, spowiedź i komunia święta chorych w domach od godz. 830. Będziemy odwiedzać tych chorych, których nie odwiedziliśmy w czasie rekolekcji.

 

  1. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm w naszym kościele podczas każdej Mszy św.

 

  1. Przypominamy, że spowiedź wielkanocna w naszej parafii jest zaplanowana na Wielki Poniedziałek.

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Jadwigę Belc, Marię Łukasiewicz, Teresę Podgórską, Krystynę Lalik.

 

  1. W ramach Akcji Wiosną Stypendia Rosną w niedzielę 9 kwietnia przy naszym kościele odbędzie się kwesta na rzecz zdolnych i niezamożnych uczniów z Gimnazjum w Birczy. Kwestę organizuje Fundacja Św. Mikołaja, z którą od wielu lat współpracuje birczańskie gimnazjum. Obecnie stypendia otrzymuje 5 uczniów. Kwesta zasili fundusz na przyszłoroczne stypendia.

 

  1. Rada Gminy w Birczy, Wójt Gminy Bircza oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Birczy zapraszają w dniu 8 kwietnia br. o godz. 1700 na zapalenie „światła pamięci” na grobach żołnierzy na cmentarzu komunalnym w Birczy oraz pod pomnikiem żołnierzy w rynku, a także na spektakl Teatru Nie Teraz „ Ballada o Balladzie” w Sali widowiskowej GOK-u w Birczy o godz. 1930. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeń.