26 lutego 2017 roku

with Brak komentarzy

 

  1. Przeżywamy ósmą niedzielę zwykłą w ciągu roku. Po Mszy św. o 1600 spotkanie z Rodzicami młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do trzeźwości, dobrowolnej abstynencji oraz do modlitwy w tej intencji..
  2. Msze św. w dni powszednie o godz. 700 i 1700.
  3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych.

W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Przypominamy, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go.

W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 800, 1100 i 1700, w Rudawce o godz. 1600.

  1. W piątki Wielkiego Postu będzie odprawiana Droga Krzyżowa o godz. 700 i 1700, a po jej zakończeniu Msza św. Natomiast w niedzielę o godz. 1600 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po ich zakończeniu będzie Msza św. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta w piątek od godz. 1600. Spowiedź i komunia święta chorych w domach od godz. 830.
  3. W piątek po Mszy św. o 1700 spotkanie dla młodzieży klas trzecich gimnazjum, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  4. W sobotę od godz. 1600 zapraszamy na kolejne nabożeństwo w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej.
  5. Przyszła niedziela będzie niedzielą adoracyjną. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Taca mszalna zostanie przeznaczona na seminarium duchowne w Przemyślu.
  6. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Dorotę Turczyk, Tatianę Gierulę, Karolinę Matusiewicz, Stanisławę Sławińską.