Święto Świętego Szczepana – 26.12.2016

with Brak komentarzy

 

  1. Przeżywamy dzisiaj Święto Świętego Szczepana, z tej racji na sumie poświęcenie owsa.

 

  1. Msze św. w dni powszednie o godz. 700 i 1700

 

  1. W sobotę o godz. 1600 Msza św. połączona z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym na zakończenie Roku Pańskiego 2016. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W Rudawce Msza św. na zakończenie roku o godz.1600.

 

  1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Nowy Rok, czyli Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i zarazem Światowy Dzień Pokoju. Będzie to także niedziela adoracyjna. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Taca zostanie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Mariolę Wilgucką, Ewę Kopko, Elżbietę Cetnar i Małgorzatę Wójcik.

 

  1. Dziękujemy także, za ofiarowanie choinek do naszego kościoła oraz wszystkim parafianom, którzy mają udział w przygotowaniu kościoła do Świąt Bożego Narodzenia Bóg zapłać!

 

  1. Od wtorku 27 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Celem kolędy jest błogosławieństwo domu i jego mieszkańców, wspólna modlitwa oraz rozpoznanie stanu duszpasterskiego parafii. Przyjęcie kapłana do własnego domu, ma także wartość religijnego świadectwa. Odwiedziny poszczególnych rodzin, będą bezpośrednio zapowiadali ministranci, aby nie wchodzić do tych domów, gdzie mieszkańcy sobie tego nie życzą. W tym tygodniu kolęda rozpoczynać się będzie o godz. 900. Zaplanowany porządek wizyty duszpasterskiej na ten tydzień przedstawia się następująco: