18 grudnia 2016 roku

with Brak komentarzy

 

  1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Adwentu.

 

  1. W dni powszednie Msze Św. o godz. 700 i 1700

 

  1. Jutro dzień naszej spowiedzi adwentowej: przed południem od 930 do 1200. Po południu od 1430 do 1700. W Rudawce spowiedź od 1600 do 1700 Prosimy, aby ze spowiedzi skorzystać w najbliższy poniedziałek i nie odkładać jej na ostatnią chwilę przed świętami.

 

  1. W piątek o godz. 17.00 zakończenie Mszy św. Roratnich. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chodziły na Roraty.

 

  1. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. w tym dniu tylko o godzinie 700. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy, która w chrześcijańskich domach powinna mieć charakter religijny i rodzinny. Przypominamy o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Pisma św. o Narodzeniu Jezusa i wspólnym śpiewie kolęd. Prosimy, aby w tym dniu nie podawać i nie spożywać napojów alkoholowych. Pasterka w kościele parafialnym o północy, a w Rudawce o godz. 2200. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

 

  1. W Uroczystość Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt Msze św. o godz.: 730, 930; 1100. W Rudawce o godz. 830. Przypominamy, że wierni, którzy przystąpią do Komunii św. na Pasterce mogą przyjąć Komunię św. po raz drugi na Mszach św. w Uroczystość Bożego Narodzenia. W tych dniach nie będzie Mszy św. o godz. 1600.

 

  1. W drugi dzień świąt z racji święta św. Szczepana, pierwszego męczennika, na sumie poświęcenie owsa. Taca przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 

  1. Pan Organista zakończył roznoszenie opłatków świątecznych. Gdyby ktoś nie otrzymał jeszcze opłatków może je nabyć w zakrystii. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie Pana Organisty oraz za złożone ofiary. Bóg zapłać!

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Janinę Bogusz, Zofię Maciołek, Annę Duniec i Krzysztofa Wasiewicza.