4 grudnia 2016 roku

with Brak komentarzy

 

  1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu. Jest to niedziela adoracyjna i Dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie. Z tej racji przy kościele są zbierane ofiary przeznaczone na pomoc tym Kościołom. Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na seminarium duchowne w Przemyślu.

 

  1. Msze św. w tym tygodniu o godz. 700 i Roraty o godz. 1700.

 

  1. We wtorek w naszym kościele po wieczornej Mszy św. spotkanie ze św. Mikołajem. Zainteresowanych rodziców prosimy o wcześniejszy kontakt z panem kościelnym.

 

  1. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Msze Św. w naszym kościele o godz. 800, 1100 i 1700. W Rudawce Msza św. o godz. 1600. W tym dniu na Mszy św. o godz. 1700 dzieci z klas III otrzymają medaliki jako kolejny etap przygotowania do I Komunii Świętej. Po mszy św. spotkanie z rodzicami i dziećmi klas III.

 

  1. Także w czwartek po wieczornej mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

 

  1. Spowiedź i Komunia św. chorych w domach będzie miała miejsce w najbliższą sobotę, 10 grudnia od godz. 900. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii do najbliższego piątku.

 

  1. W zakrystii są nadal do nabycia świece „Caritas” na wigilijny stół jako pomoc ubogim dzieciom.

 

  1. W poniedziałek od godz. 8.00 Pan Organista będzie kontynuował roznoszenie opłatków. Odwiedzi mieszkańców poszczególnych wiosek w następującej kolejności: Korzeniec w kierunku Birczy, Łodzinka PGR, Homińskie, bloki ul. Granicznej, następnie Wola Korzeniecka do Birczy, Nowa Wieś do Birczy, Stara Bircza w kierunku Birczy, Kamienna Górka także w kierunku Birczy.

 

  1. Wójt Gminy Bircza informuje, że w dniu dzisiejszym o godzi. 17.00 w budynku GOK-u odbędzie się spotkanie w sprawie dofinansowania do zakupu i montażu instalacji z zakresu odnawialnych źródeł energii.

 

  1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Janinę Kijanka, Marię Kość, Wiesława Borcz i Marię Mazur.