27 listopada 2016

with Brak komentarzy
 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Niedzielą tą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Idźcie i głoście”.

 

 1. W adwencie codziennie Msza św. rano o godz. 700, oraz Roraty o godz. 1700, na które zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami. Podobnie jak w roku ubiegłym przygotowaliśmy specjalne wyklejanki adwentowe, które dzieci otrzymają już na pierwszych roratach, a następnie codziennie będą rozdawane obrazki do wklejenia.

 

 1. Decyzją Metropolity Przemyskiego, ks. abpa Adama Szala, od 28 listopada 2016 r.tj. od poniedziałku po pierwszej Niedzieli Adwentu, w kolejnych parafiach naszej Archidiecezji rozpoczną się całodzienne adoracje Najświętszego Sakramentu. Główną intencją adoracji jest usilna prośba i modlitwa o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne oraz modlitwa za powołanych. Adoracja rozpocznie się w naszej parafii już w poniedziałek po mszy świętej o godzinie 7.00. i potrwa do godz. 17.00. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, szczególnie grupy modlitewne i wszystkich parafian. Propozycję adoracji rozpisaną na wioski i grupy zamieszczamy w gablocie ogłoszeń. Tych parafian, którzy nie mogą uczestniczyć w adoracji w zaplanowanej godzinie zapraszamy w dowolnym czasie.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź z racji pierwszego piątku od godz. 1600. Spowiedź i Komunia Św. chorych w domach od godz. 1430. W piątek po nabożeństwie wieczornym spotkanie w kościele dla młodzieży klas III Gimnazjum naszej parafii, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

 

 1. W sobotę od godziny 1600 kolejne nabożeństwo w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej.

 

 1. Przyszła niedziela będzie niedzielą adoracyjną. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Równocześnie jest to dzień Solidarności z Kościołami na Wschodzie. Z tej racji przy Kościołach odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.

 

 1. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc ubogim dzieciom. Cena jednej świecy 5 zł.

 

 1. Spowiedź adwentowa w naszej parafii jest zaplanowana na poniedziałek po IV niedzieli adwentu czyli na 19 grudnia. Natomiast spowiedź i Komunia Św. chorych w domach na sobotę przed III niedzielą adwentu na 10 grudnia. Chorych, których mamy odwiedzić prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

 1. Prezes Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu oraz Dyrekcja Gimnazjum w Birczy zapraszają  na uroczyste poświęcenie i przekazanie pod opiekę szkole odnowionych nagrobków ks. Jana Nawrockiego i Loli Jurystowskiej, które znajdują się na Starym Cmentarzu w Birczy. Uroczystość odbędzie się dnia 02.12.2016r. i rozpocznie się o godzinie 10.00  Mszą Św. w kościele parafialnym w Birczy.

 

 

 1. W sobotę 3 grudnia od godz. 800 Pan Organista rozpocznie roznoszenie opłatków świątecznych. Pan Organista rozpocznie odwiedzanie rodzin od mieszkańców Łazów, a następnie Łodzinki Górnej (od strony Krępaka) oraz Boguszówki do Korzeńca.

 

 1. W ubiegłą niedziele przy naszym kościele była zbierana kwesta na pomoc rodzinie Kijanka. Na ten cel zebrano kwotę 5035 zł, która została przekazana potrzebującym. Dziękujemy za ofiarność na ten cel. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy za porządek i wystrój kościoła w ubiegłym tygodniu. Na najbliższą sobotę prosimy następujące osoby: Grażynę Fedczak, Lucynę Podgórską, Alicję Wilczek, Łucję Witko.

 

 

PROPOZYCJA ADORACJI NAJŚWIęTSZEGO SAKRAMENTU
– 28 GRUDNIA 2016

 

GODZ.

GRUPA

8.00 – 9.00 Mieszkańcy Birczy
9.00 – 10.00 Mieszkańcy Starej Birczy
10.00 – 11.00 Mieszkańcy Korzeńca
11.00 – 12.00 Mieszkańcy Woli Korzenieckiej
12.00 – 13.00 Mieszkańcy Rudawki i Kotowa
13.00 – 14.00 Mieszkańcy Łodzinki i Boguszówki
14.00 – 15.00 Mieszkańcy Nowej Wsi
15.00 – 16.00 Róże Różańcowe
16.00 – 17.00 Ministranci, RAM, Radio Maryja i Akcja Katolicka